استان ها print
۴۴۶ میلیون تردد وسایل نقلیه در راههای مازندران ثبت شده است
مهر
0 comment   11 visibility
یکشنبه 24 دی 1396 ساعت 10:27
چکیده مطلب
ساری - رئیس مرکز مدیریت راههای مازندران گفت: در ۹ ماه سال جاری بیش از ۴۴۶ میلیون تردد وسایل نقلیه در راههای استان ثبت شده است.
محسن هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه در ۹ ماهه نخست سال جاری بیش از ۴۴۶ میلیون تردد وسایل نقلیه در سطح محورهای مازندران به ثبت رسیده است، افزود: این میزان از تردد ۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته و مازندران از این لحاظ به عنوان دومین استان پردد کشور شناخته شد.
وی با اشاره به اینکه ۹۵ درصد جابجایی کالاها و مسافر در مازندران از طریق جاده‌ها انجام می‌شود، افزود: این جا به جایی‌ها در بیش از ۲۵۰۰ کیلومتر از جاده‌های اصلی و فرعی استان انجام می‌شود.
هاشمی با بیان اینکه ۱۱ هزار دستگاه ناوگان باری حدود ۱۳ میلیون تن کالا را در جاده‌های استان جابه جا می‌کنند، ادامه داد: بیش از ۷ هزار و ۴۰۰ دستگاه مسافربری، ۱۲۴ شرکت حمل و نقل کالا، ۱۶۴ شرکت مسافربری، ۶ شرکت حمل ونقل بین المللی کالا و دو شرکت حمل و نقل بین المللی مسافر در این بخش فعال هستند.
هاشمی یادآور شد: ۴۵ دوربین نظارت تصویری در نقاط حساس ومحورهای اصلی استان قرار دارند که ۱۲ دوربین در هزار، ۷ دوربین در محور سوادکوه و ۸ دوربین در محور کندوان وجود دارد.
رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران با بیان اینکه ۱۰۲ عدد سامانه تردد شماری تمامی محورهای استان را تحت پوشش دارد، عنوان کرد: آمار تردد در سطح محورهای استان به صورت لحظه‌ای ثبت و جمع آوری و اطلاع رسانی در خصوص حجم تردد جاده‌ها انجام می‌شود.
وی از مهمترین سامانه‌های جاده‌ای را سامانه ثبت تخلف سرعت نامید و اظهار داشت: در گذشته ۸ سامانه در محورهای بزرگراهی استان فعال بود که در حال حاضر این رقم به ۵۲ سامانه ثبت تخلف افزایش یافته است که در سال اجرایی آینده به این تعداد ۱۵ تا ۲۰ سامانه افزوده خواهد شد.
رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران در خاتمه از تلفن گویای ۱۴۱ برای آگاهی از آخرین اطلاعات راهها، نحوه تردد در جاده‌ها و انسداد محورها خبرداد
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.