استان ها print
تلاش بانوان اسدآبادی برای تولید گل مورد نیاز شهرداری اسدآباد
ایسنا
0 comment   4 visibility
یکشنبه 24 دی 1396 ساعت 10:31
چکیده مطلب
مسئول کمیسیون امور بانوان شهرستان اسدآباد گفت: به‌زودی جمعی از بانوان سرپرست خانوار و بانوان تحصیلکرده اسدآبادی در رشته کشاورزی برای شهرداری گل تولید خواهند کرد.
طیبه نظری در گفت‌وگو با ایسنا افزود: در این طرح اشتغالزایی بانوان، تفاهم‌نامه لازم برای تولید گل توسط جمعی از زنان سرپرست خانوار و نیز بانوان تحصیلکرده اسدآبادی در رشته کشاورزی با شهرداری شهر انعقاد شده که در این راستا این بانوان گل‌های مورد نیاز شهرداری برای فضای سبز شهر را پرورش و تولید خواهند کرد.
وی با بیان اینکه در راستای کشت و تولید گل مورد نیاز شهرداری توسط بانوان مکان لازم در فنی‌وحرفه‌ای شهرستان برای ایجاد این گلخانه درنظر گرفته شده، اظهار کرد: در حال حاضر در راستای طرح فوق، منتظر اداره فنی‌وحرفه‌ای شهرستان برای اخذ موافقت اصلی هستیم که به محض دریافت موافقت این بانوان طرح خود را اجرایی و گل مورد نیاز شهرداری برای فصل بهار را کشت و تولید و تحویل شهرداری خواهند داد.
نظری با اشاره به مقرون به صرفه بودن این اقدام بانوان برای شهرداری شهر به منظور خرید و تأمین گل و گیاه مورد نیاز فضای سبز شهر از دیگر استان‌های کشور، تصریح کرد: طرح فوق برای بانوان تحصیلکرده رشته کشاورزی و نیز زنان سرپرست خانوار اشتغال مناسبی را در شهرستان فراهم و با شناسایی بانوان و زنان کارآفرین می‌توان بستر مناسب ایجاد اشتغال بسیاری از زنان علاقمند به کار در جامعه را در راستای اقتصاد خانواده و خودکفایی مهیا کرد.
مسئول کمیسیون امور بانوان شهرستان اسدآباد در ادامه از راه‌اندازی کافی‌شاپ و رستوران ویژه بانوان در شهر اسدآباد خبر داد و گفت: این طرح توسط سمن کانون ریحانه برای بانوان اسدآبادی در 2 طبقه با استفاده از تسهیلات در قالب طرح‌های اشتغال فراگیر راه‌اندازی خواهد شد.
وی همچنین با اشاره به طرح صندوق توسعه زنان روستایی خاطرنشان کرد: در راستای این طرح 5 روستا در شهرستان درخواست دادند که تاکنون 2 روستا با 30 عضو در قالب فرشبافی با دارا بودن بانوان تسهیل‌گر در آستانه دریافت تسهیلات لازم هستند.
نظری در ادامه یادآور شد: در بحث تسهیلات جدید اشتغال تاکنون 84 نفر از بانوان اسدآبادی در قالیبافی، 30 نفر خیاطی و 10 نفر در زمینه حسابداری، کشت موسیر، کارگاه سفال، عروسک‌سازی و گلخانه درخواست دریافت تسهیلات کرده‌اند که درخواست آنان ثبت و برای اخذ تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند. 34 نفر از بانوان نیز در دیگر مشاغل خُرد خانگی درخواست تسهیلات کرده بودند که تسهیلات خود را دریافت کرده‌اند.
مسئول کمیسیون امور بانوان اسدآباد گفت: در حال حاضر طرح جدیدی نیز توسط بانوان شهرستان در راستای اخذ تسهیلات برای تلفیق فرش‌های کهنه و مندرس با چرم هستند که این هنر به عنوان اشتغال جدید از بازار مناسبی برخوردار است.
انتهای پیام
برچسب ها
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.