علمی print
برنامه بوئینگ برای استفاده از سرامیک چاپ 3 بعدی در موتورهای جت
ایسنا
0 comment   8 visibility
یکشنبه 24 دی 1396 ساعت 10:55
چکیده مطلب
امروزه چاپ سه‌بعدی انقلابی در تولید ایجاد کرده است. این روش ابتکاری جدید موجب بهبود تولید در بسیاری از زمینه‌های زندگی شده است. یکی از شرکت‌های پیشگام در این مورد آزمایشگاه‌های تحقیقاتی "هیوز"(شرکت مشترک جنرال موتورز و بوئینگ معروف به HRL) است. این شرکت پیشرفت‌های زیادی در زمینه چاپ سه‌بعدی، برنامه‌های حمل‌ونقل خودرویی، هواپیما و سفینه‌های فضایی داشته و در حال حاضر سرامیک با چاپ سه‌بعدی ارائه کرده است.
به گزارش ایسنا و به نقل از نیوز، سرامیک چاپ شده حدود 1700 درجه سانتیگراد حرارت را تحمل می‌کند که در این دما بسیاری از مواد به سادگی ذوب شده و یا تغییر شکل می یابند.
این محصول در آینده به دو صورت روانه بازار خواهد شد. یکی از موارد استفاده از این سرامیک در محصولات آینده جنرال موتورز و بوئینگ و مورد دوم مجوز همکاری با MalibuIQ شرکت سرمایه‌گذاری VC و تولیدکنندگان بزرگ است.

این فناوری در تولید موتورهای جت "رولزرویس"(Rolls-Royce) بسیار کارآمد بوده و موجب کاهش مصرف سوخت خواهد شد. این شرکت ادعا کرد با چاپ سه‌بعدی میزان مصرف سوخت به دلیل قطر 1.5 میلی‌متر، 15 درصد کاهش می‌یابد.
افزودن دریچه‌های سرامیکی موجب کاهش دو رقمی مصرف سوخت و هزینه‌ها خواهد شد.
همچنین استفاده از سرامیک‌های غیرشکننده در اتصال  فیبر کربن و آلومینیوم به طور چشمگیری وزن وسیله نقلیه را کاهش و ایمنی را افزایش خواهد داد.
انتهای پیام
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.