فناوری print
تویوتا از یک سوپر اتومبیل مفهومی 986 اسب بخاری رونمایی کرد
دیجیاتو
0 comment   5 visibility
یکشنبه 24 دی 1396 ساعت 14:02
چکیده مطلب
بعد از مرسدس بنز و استون مارتین که با سوپر اتومبیل های Project One و Valkyrie قصد دارند استانداردهای جدیدی را وارد صنعت خودروسازی کنند، اکنون نوبت به تویوتا رسیده تا با معرفی یک کانسپت خیره کننده، عزم خود را برای تولید یک سوپر اتومبیل شگفت انگیز نشان دهد. این خودروی مفهومی GR Super Sport نامگذاری...
بعد از مرسدس بنز و استون مارتین که با سوپر اتومبیل های Project One و Valkyrie قصد دارند استانداردهای جدیدی را وارد صنعت خودروسازی کنند، اکنون نوبت به تویوتا رسیده تا با معرفی یک کانسپت خیره کننده، عزم خود را برای تولید یک سوپر اتومبیل شگفت انگیز نشان دهد.

این خودروی مفهومی GR Super Sport نامگذاری شده و به لحاظ ظاهری شباهت هایی با مدل حاضر در مسابقات کلاس LMP1 یعنی TS050 Hybrid دارد. البته به گفته تویوتا این دو اتومبیل از قطعات فنی مشترکی بهره می برند، با این حساب شاید بتوان GR Super Sport را یک خودروی مسابقه ای خیابانی توصیف کرد.

همانند TS050 Hybrid، کانسپت GR Super Sport به یک پیشرانه هیبریدی - شامل موتور 2.4 لیتری V6 توئین توربو و سیستم هیبریدی اختصاصی تویوتا – مجهز شده است. این پیشرانه در مجموع توانایی تولید 986 اسب بخار قدرت را دارد.

مفهومی جدید ژاپنی ها بر روی رینگ های 18 اینچی و تایرهایی با مشخصات 330/710 R18 حرکت می کند. در نمای عقب این خودرو، خبری از شیشه نبوده و دو خروجی اگزوز جای آن را گرفته اند. در نمای جلو نیز هیچ اثری از چراغ های اصلی دیده نمی شوند؛ وظیفه آینه های جانبی هم به دو دوربین محول شده است.

بی تردید شکل بدنه ایرودینامیک GR Super Sport، بارزترین ویژگی ظاهری آن محسوب می شود. در این بین عناصری مثل اسپلیتر بزرگ جلو، دیفیوزر عقب، باله عریض پشتی و شکاف های متعدد برای ورود یا خروج هوا نیز نقشی بسزا در هر چه خاص تر کردن نمای بیرونی این خودرو ایفا می کنند.

درست است که GR Super Sport یک اتومبیل مفهومی به شمار می رود، اما مدیر عامل تویوتا یعنی آقای آکیو تویودا پیش از این از علاقه شدید خود برای تولید یک سوپر اتومبیل خیابانی با پیشرانه ای هیبریدی نشان داده؛ علاوه بر این آقای شیگکی تومویاما (Shigeki Tomoyama) مدیر بخش گازو ریسینگ نیز از احتمال تولید اتومبیل سوپر اسپرت در آینده نزدیک خبر داده است.

آنطور که شواهد و قرائن نشان می دهند GR Super Sport در آینده نه چندان دور به مرحله تولید رسیده و شاهد یک ابر اتومبیل ژاپنی با نشان تویوتا یا گازو ریسینگ خواهیم بود.


 

کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.