بین الملل print
ترامپ صدای الازهر را هم درآورد
خبر انلاین
0 comment   5 visibility
یکشنبه 24 دی 1396 ساعت 16:40
چکیده مطلب
ایرنا نوشت: شبکه خبری 'سی ان ان عربی' روز یکشنبه گزارش داد: موسسه الازهر مصر از دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا خواست تا از اظهارت توهین آمیز خود در مورد برخی کشورهای آفریقایی و آمریکای لاتین عذرخواهی کند.
سی ان ان افزود: الازهر مصر با بیان این که اظهارات ترامپ با اصل همزیستی، تسامح در تضاد است، تاکید کرد : این اظهارات کینه توزانه از سوی رئیس جمهور یک کشور متمدن شایسته نیست و آن چه را که آمریکا به عنوان ملتی متشکل از مهاجران به آن افتخار می کرد نفی و نقش میلیون ها مهاجر افریقایی در پیشرفت این کشور را با وجود خشونت ها و تبعیض ها نادیده می گیرد.
این موسسه مصری همچنین افزود: رنج های محرومان و مستضعفان نباید ابزاری برای تمسخر و توهین باشد بلکه باید دست کمک و یاری به سوی آنها دراز کرد، زیرا ارزش های انسانی و مذاهب آسمانی به گفت و گو ، همزیستی و احترام به یکدیگر تشویق می کنند.
الازهر خواستار عذرخواهی دولت آمریکا از این اشتباه بزرگ در حق ملت هایی شد که جنگ های ساختگی غرب آنها را به این حال و روز انداخته است.
ترامپ پنجشنبه گذشته در جلسه ای با حضور نمایندگان جمهوری‏خواه و دموکرات کنگره در اشاره به مهاجرانی که از هائیتی، السالوادور و بعضی از کشورهای آفریقایی به آمریکا مهاجرت کرده اند، گفت: چرا این مردم از کشورهایی که چاه کثافت هستند را به اینجا راه می دهیم.
الازهر همچنین بار دیگر از ترامپ خواست تا در خصوص تصمیم ظالمانه خود در مورد شهر قدس و مردم فلسطین بازنگری کند.
49310
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.