اجتماعی print
سانچی مهم نیست، چون نمیشه سلفی گرفت!
برترین ها
0 comment   3 visibility
یکشنبه 24 دی 1396 ساعت 17:19
چکیده مطلب
می‌گویند انتظار کشیدن سخت است، ولی آنها یک هفته است که چشم انتظار عزیزانشان هستند. کارشان شده گریه و با نگاهشان حرف می‌زنند آن‌هم به وسعت یک هفته نگرانی و اضطراب و دوری، اما جز دعاکردن کاری از دستشان برنمی‌آید.
آفتاب‌یزد: می‌گویند انتظار کشیدن سخت است، ولی آنها یک هفته است که چشم انتظار عزیزانشان هستند. کارشان شده گریه و با نگاهشان حرف می‌زنند آن‌هم به وسعت یک هفته نگرانی و اضطراب و دوری، اما جز دعاکردن کاری از دستشان برنمی‌آید. آنها بدترین روزهای زندگی‌شان را آن‌هم در بی‌خبری سپری می‌کنند، اما با این حال امیدوارند و منتظر معجزه. خانواده آن 32نفری را می‌گویم که یک هفته پیش کشتی‌شان در آب‌های چین با یک کشتی باری چینی برخورد کرد و کسی از سرنوشت آنها خبر ندارد. حالا همه ایران نگران این 32نفر هستند و امیدوارند که خبر خوبی از آنها به گوش برسد. شبکه‌های اجتماعی هم از این قاعده مستثنی نیستند و کاربران بسیاری ضمن ابراز همدردی با خانواده این عزیزان، واکنش‌هایی را به این اتفاق داشتند.
یکی از کاربران نوشته است: «اینکه از سرنوشت عزیزترینت بی‌خبر باشی بدترین اتفاق ممکن و دردناک است.»
فردی نیز گفته است:«چین، جاده ابریشم میزنه کسی رو آدم حساب نمیکنه، حساب تاجرها رو به اتهام پولشویی می‌بنده، بنجل‌ترین تولیداتش رو به ما میندازه، نفتکش سانچى می‌سوزه و می‌سوزه و چین تکون به خودش نمیده، چرا؟»
شخصی نیز عنوان داشته است:«حادثه کشتی نفتکش سانچی حادثه‌ کمی نیست، ولی اصلا بهش توجه نمیشه، چون کسی نمی‌تونه باهاش سلفی بگیره!!»
دیگری نوشت:«حقیقتا برای اون عزیزانی که سرنوشتشون نامعلومه نگران و ناراحتم... برای خانواده‌هاشون بیشتر.»
کاربران دیگر نوشته‌اند:«دریانوردان در آتش نفتکش می‌سوزند و خانواده‌هاشون در آتش سکوت خبری...»،«انتظار واسه رسیدن خبر‌ کشته شدن یا زنده‌بودن عزیزت سخته، وقتی مطمئنی خبر بدی میاد، ولی به هر چیزی چنگ میزنی که باور کنی شاید معجزه‌ای اتفاق افتاده و نجات پیدا کرده. آرزوی صبوری و طاقت برای خونواده‌‌هاشون دارم»،«الهی بمیرم واسه همسر این دریانورد...
به‌خدا در حقشون کوتاهی کردن... »،«چرا جان انسان‌ها اینقدر بی‌ارزش شده؟ چرا سیاست تو زندگیمون سبقت گرفته؟ چرا پلاسکو یه ماه طول کشید جمع بشه؟ چرا بعد از 7روز نفتکش خاموش نشده؟»،«دردناکه این انتظار. امیدوارم به‌زودی خبرهای خوب برسه و خانواده‌ها از ته‌دل خوشحال بشن.»،«نفتکش سانچى با بی‌خبری چند روزه از 30خدمه‌اش خود پلاسکویی دیگه است»،«از صبح کنار خانواده دریانوردان نفتکش ایرانی بودم و بی‌اغراق قلبم مچاله شده؛ وقتی دختر سرملوان با گریه داد می‌زد: این ۳۰نفر سال‌ها برای یک ملت کار کردن؛ الان وقتشه که این ملت دینشون رو ادا کنن نمی‌دونستم چی باید بگم»،«انتظار می‌رفت دولت در اولین دقایق با درخواست کمک از تمام کشورهای صاحب فناوری و امکانات برای نجات جان کارکنان نفتکش ایرانی در آب‌های چین اقدام کند.
اما بعد از یک هفته هنوز کاسه چه کنم چه کنم در دستمان است!»،«۳۰نفر از هموطنانمون در نفتکش ایرانی هستند، دستگاه دیپلماسی و افراد دولتی که موظف هستند پیگیری کنند هنوز کار مورد قبولی انجام ندادند»،«خدایا!!! برای نجات جان 32خدمه کشتی نفتکش به معجزه نیازمندیم»،«خانواده‌های ملوانان و دریانوردان ایرانى کشتی آتش گرفته سانچی امیدوارانه در انتظار شنیدن خبری از زنده‌بودن عزیزانشان در کشتی نفتکش هستند که امیدواریم این خبر خوب به‌زودی برسه»،«در آب می‌سوزند. کاش دردها تمومی داشت»،«یعنی میشه یه خبر خوب از سلامت ملوان‌های نفتکش ایرانی بیاد؟»،«آنگاه که ناامیدی بر جانت پنجه افکنده و رها نمی‌شوی، بر من امیدوار باش»،«فاجعه‌ای که برای دریانوردان ایرانی در محاصره آتش و آب به‌وجود آمده به هولناکی پلاسکو است.
فراموششان نکنیم و از تلاش برای باز ماندن روزنه‌های امید به نجات دست برنداریم‌«،«زمان پلاسکو یک جامعه‌شناس گفت دلیل اینکه حادثه پلاسکو آنقدر رسانه‌ای شد این بود که اکثر مردم فیلم صحنه ریزش رو از نزدیک دیدن و باهاش همزادپنداری کردن. الان می‌فهمم که چقدر راست می‌گفت. فقط می‌تونیم براشون دعا کنیم»،«آنقدر عزا بر سر ما ریخته‌اند که فرصت زاری‌کردن نداریم... و این جمله هیچ‌وقت بی‌معنی نمیشه برای مردم کشورم هر روز درد تازه، هر روز غم تازه، زخم روی زخم دلـم می‌زند»،«دل‌هاى همه ما نگران جان و سرنوشت 30هموطن دریانورد نفتکش سانچى است. برایشان دعا مى‌کنیم و با خانواده‌هایشان همدلیم»،«کاش پایان این قصه خوب باشد»،«سوختن در آتش در میان امواج دریا، هزاران کیلومتر دور از خاک وطن، یک تراژدی واقعی است. برای تسلای خانواده‌های دریانوردان ایرانی واژه‌ای پیدا نمی‌کنم.»
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.