اجتماعی print
اختصاص 4 ورزشگاه برای حضور کودکان کار و خیابان/ در قبال سلامت روحی کودکان کار مسئولیم
انا
0 comment   4 visibility
یکشنبه 24 دی 1396 ساعت 17:33
چکیده مطلب
مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی از برگزاری دوره‌های ورزشی و آموزشی کلاسیک ویژه کودکان کار خبر داد و تاکید کرد که در قبال سلامت روحی این کودکان مسئولیم.
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، رضا قدیمی مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران در خصوص برگزاری دوره‌های ورزشی و آموزشی کلاسیک با همکاری سازمان ورزش و موسسه هنرهای رزمی سبک نیرو گفت: برای تقویت روحیه نشاط کودکان کار و ایجاد بستری مناسب برای فرار از موقعیت‌های تنش‌زا و سختی‌های کار، اقدام به برگزاری کلاس‌های ورزشی شد.
وی هدف از برگزاری این دوره‌های ورزشی و آموزشی را افزایش رشد روحی و معنوی و همچنین کشف و توسعه توانایی‌های شخصی کودکان کار و خیابان تحت پوشش مراکز پرتو عنوان کرد.
قدیمی با اشاره به مسئولیت‌پذیری در قبال کودکان کار افزود: همه ما به عنوان یک وظیفه انسانی در مقابل وضعیت و شرایط بحرانی کودکان کار مسئولیم، کودکان سرمایه و ثروت هر جامعه‌ای هستند که باید با توجه به حساسیت روحی آنها، مورد حمایت ویژه قرار گیرند که مدیریت شهری با استفاده از زیرساخت‌ها و امکانات موجود توانسته است تا حدی نسبت به این موضوع ادای دین کند.
این مقام مسئول در شهرداری تهران گفت: در طرح ساماندهی کودکان در معرض آسیب و آسیب‌دیده اجتماعی شهر تهران (مراکز پرتو) در راستای سیاست‌های مدیریت شهری مبنی بر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در محلات آسیب‌ پذیر و ارائه خدمات ویژه به کودکان کار و خیابان، با همکاری NGOهای مختلف، به کودکان بازمانده از تحصیل خدمات تحصیلی ارائه می‌شود.
مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران، در خصوص خدمات ارائه شده به کودکان کار و خیابان بیان کرد: کودکان در این مراکز علاوه بر علم‌آموزی، اقلامی چون پوشاک و لوازم‌التحریر مناسب هم به صورت کاملاً رایگان بهره‌مند می‌شوند و همچنین تمهیدات ویژه‌ای برای تندرستی و آموزش دوره‌های ورزشی نیز برای این عزیزان در نظر گرفته شده است که در آینده نه چندان دور اجرایی می‌شود.
قدیمی تصریح کرد: درهمین راستا سازمان خدمات اجتماعی با ورزشگاه‌های الزهرا 21 واقع در منطقه 20، شهید سلیمانی منطقه 18، شهید باکری منطقه 19 و شهید کاظمی منطقه 5 جهت بهره‌برداری و استفاده مطلوب کودکان طی دو روز در هفته، قراردادی منعقد کرده است.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.