سیاسی print
درخواست نماینده خمین از وزیر صنعت
ایسنا
0 comment   10 visibility
دوشنبه 25 دی 1396 ساعت 12:02
چکیده مطلب
نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی، بروکراسی دولتی را سد راه سرمایه گذاری خودروسازی سایپا در این شهرستان دانست و از وزیر صنایع خواست تا با واگذاری این پروژه به بخش خصوصی کارآمد زمینه تحقق این طرح را در خمین تسریع بخشد.
محمدابراهیم رضایی در گفت وگو با ایسنا، با ابراز نگرانی از برخی تصمیم‌گیری‌های پشت صحنه خودروسازی سایپا اظهار کرد: این گونه تصمیم گیری‌ها موجب بروز کش و قوس هایی در سرمایه گذاری این شرکت خودروسازی در شهرستان خمین شده است.
وی افزود: از تمام توان و ظرفیت‌های حقیقی و حقوقی خود برای اطمینان کامل و یقین نسبت به فعالیت عوامل پشت صحنه و تصمیم گیرندگانی که به هر نحو ممکن مانع از سرمایه‌گذاری ساپیا در خمین می‌شوند استفاده کرده و تا حصول نتیجه پیگیری خواهم کرد.
نماینده مردم خمین در خانه ملت، تصریح کرد: با وجود اینکه وزیر صنایع دولت یازدهم تمام تلاش خود را برای سرمایه‌گذاری سایپا در خمین بکار بست و 90 درصد این طرح به بخش خصوصی واگذار شد تا زمینه عملیاتی شدن آن تسریع یابد اما بخش خصوصی از اجرای این طرح کناره‌گیری و اعلام کرد که قادر به اجرای آن نیست.
وی ادامه داد: با کناره گیری سرمایه‌گذار بخش خصوصی بلافاصله اقدام به معرفی گروه دیگری از سرمایه گذران بخش خصوصی برای اجرای این طرح کردیم اما دست‌هایی در کار بود که مانع از اجرایی شدن این طرح توسط بخش خصوصی شد.
رضایی با اشاره به وعده جدید خودروسازی سایپا مبنی بر سرمایه‌گذاری یک شرکت دیگر فعال در صنعت خودروسازی در خمین گفت: از آنجاکه هنوز این موضوع بنا بر اعلام مقامات خودروسازی قطعیت نیافته و نهایی نشده است، لذا از رسانه‌ای کردن جزئیات آن تا قطعی شدن این سرمایه‌گذاری خودداری می‌کنم و تا زمانی که اطمینان حاصل نکنیم که این کار به صورت جدی آغاز خواهد شد خبر غیرواقعی به مردم نخواهم داد.
وی ادامه داد: گرچه در جریان سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان مرکزی وعده آغاز تولید خودرو در خمین از فروردین ماه سال 1396 داده شد، اما تا این لحظه تحقق نیافته است.
نماینده مردم خمین تاکید کرد: از مقام عالی وزارت صنایع انتظار می رود وضعیت فعلی خودروسازی در ایران که زیبنده این کشور نیست را سروسامان دهد. تا زمانی که صنعت خودروسازی در ایران وابسته به دولت باشد قطعا راه به جایی نخواهد برد.
وی تصریح کرد: باید دست بخش خصوصی را باز بگذاریم. هم اکنون  عواملی در وزارت صنایع هستند که اجازه نمی‌دهند بخش خصوصی در صنعت خودروسازی قدرت پیدا کند و اگر وزیر صنایع بتواند دست بخش خصوصی را در این صنعت باز کند و سرمایه‌گذاری در آن صورت گیرد قطعا یک تحول در صنعت خودرو کشور رخ خواهد داد.
رضایی افزود: از مقام عالی وزارت صنایع درخواست داریم، تحت تاثیر عوامل یاد شده قرار نگرفته و شجاعانه در واگذاری این صنعت به بخش خصوصی تصمیم بگیرد. در خصوص سایپای خمین هم تا زمانی که بخش خصوصی ورود نکند نمی‌توان از بخش دولتی انتظاری داشت.
انتهای پیام
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.