سیاسی print
لبنان به عربستان هشدار داد
فرارو
0 comment   8 visibility
دوشنبه 25 دی 1396 ساعت 13:09
«جبران باسیل» وزیر خارجه لبنان در سخنانی که برخی آن را اشاره تلویحی به عربستان سعودی دانستند، از آغاز تحرکات خارجی برای دخالت در انتخابات پارلمانی پیش رو در لبنان گفت و هشدار داد که سفیران کشورها نباید در امور داخلی لبنان دخالت کنند.
به گزارش ایرنا، انتخابات پارلمانی لبنان قرار است روز 6 ماه مه (16 اردیبهشت 1398) برگزار شود.
باسیل که یکشنبه در جمعی در شهر عکار در شمال لبنان سخن می گفت، تصریح کرد: روزهایی که سفرا، نمایندگان پارلمان ما را انتخابات می کردند گذشت، امروز خود مردم لبنان نمایندگانشان را انتخاب می کنند.
وی تاکید کرد که همه کسانی که در عرصه دیپلماتیک فعالیت دارند باید حد و مرز خود را بدانند و از دخالت در مسائل داخلی لبنان اجتناب کنند.
گرچه وزیر خارجه لبنان توضیح نداد که سفیران کدام کشور یا کشورهایی در لبنان به دنبال دخالت در مسائل انتخاباتی لبنان هستند اما طی روزهای اخیر حرف و حدیث ها درباره تلاش «ولید الیعقوب» سفیر تازه عربستان سعودی در بیروت افزایش یافته است.
روزنامه «البناء» در مطلب امروز (دوشنبه) خود مخاطب سخنان باسیل را عربستان دانست.
روزنامه «الاخبار» نیز اخیرا در گزارشی به نقل از دیپلمات های عرب از تلاش عربستان سعودی برای تاثیرگذاری بر انتخابات لبنان با هدف یکپارچه کردن جریان 14 مارس (مخالف حزب الله) خبر داد.
این روزنامه از سفر قریب الوقوع هیاتی عالیرتبه سعودی به لبنان خبر داد که قرار است با «سعد الحریری» نخست وزیر این کشور گفت و گو کند تا نظر او را برای اولویت قراردادن گروه های 14 مارس و در صدر آنها حزب «نیروهای لبنان» به رهبری «سمیر جعجع» در فعالیت های انتخاباتی اش جلب کند.
دو ماه پیش و در جریان استعفای بحث برانگیز سعد الحریری نیز موضوع دخالت عربستان در امور داخلی عربستان مطرح شد. بسیاری از جمله «میشل عون» رئیس جمهوری لبنان استعفای او را زیر فشار مقام های سعودی دانستند.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.