استان ها print
وام 500 میلیون دلاری از جمهوری آذربایجان ننگی برای دولت است/ این لکه ننگ در تاریخ اقتصادی دولت می ماند
فارس نیوز
0 comment   12 visibility
دوشنبه 25 دی 1396 ساعت 15:04
چکیده مطلب
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: هیات دولت مصوب کرد وزارت راه‌وشهرسازی برای پروژه راه‌آهن رشت- آستارا وامی از کشور آذربایجان به مبلغ 500 میلیون دلار دریافت کند که این مسئله ننگی دیگر بر تاریخ اقتصادی و انضباط مالی دولت است.
به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، نادر قاضی‌پور در خصوص استقراض ایران از کشور آذربایجان، اظهارداشت: روز گذشته مطلع شدیم که هیات دولت مصوب کرد وزارت راه‌ و شهرسازی برای پروژه راه‌آهن رشت به آستارا وامی از کشور آذربایجان به مبلغ حدود 500 میلیون دلار دریافت کند، این مسئله ننگی دیگر بر تاریخ اقتصادی و انضباط مالی دولت است.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه در همه جا گفته می‌شود ایران جزو کشورهای ثروتمند است، گفت: افزایش تولید و فروش نفت همچنین افزایش قیمت دلار همگی نشانگر این هستند که میزان پول در کشور بالا است و این استقراض‌ها نشان می‌دهد پول‌های زیادی در کشور بدون حساب و کتاب وجود دارد.
وی درباره اختلاس یکی از مدیران نفتی تصریح کرد: اختلاس توسط یکی از مسؤولان بخش اکتشاف وزارت نفت بوده که چندین میلیون‌ دلار را برداشت و از کشور خارج شد و بعد از خروج تازه گزارش آن به قوه قضائیه رسیده است.
نماینده مردم ارومیه در مجلس با اشاره به اینکه اگر وصیت‌نامه سیاسی امام خمینی (ره) را مطالعه کنیم در همه جای آن کلمه نه شرقی و نه غربی آمده است، اضافه کرد: در آیات قرآن نیز آمده که به برخی‌ها نباید تکیه کرد، ننگ است برای جمهوری اسلامی ایران که از کشور کوچک همسایه خود وام اخذ کند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان، خاطرنشان کرد: پول‌های سرگردانی که به‌دست موسسات مالی و اعتباری افتاده رقم بسیار بالاتری دارد، تدبیر و سیاست ما کجاست؟
انتهای پیام/ج/
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.