استان ها print
فرمانده به جمع افسران جنگ نرم آمد/لزوم شبکه سازی و ایجاد اتاق فکر
مهر
0 comment   7 visibility
دوشنبه 25 دی 1396 ساعت 20:43
چکیده مطلب
خرم‌آباد- فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان در جمع اصحاب رسانه لرستان از الزامات رسانه متعهد، تشکیل اتاق فکر و شبکه‌سازی رسانه‌ای سخن گفت.
به گزارش خبرنگار مهر، سردار مرتضی کشکولی فرمانده سپاه لرستان امروز برای حضور در جمع اصحاب رسانه به سالن اجتماعات حوزه هنری لرستان آمد و این بار در ردیف آخر سالن نشست تا با این سنت شکنی خود نشان دهد که امروز سربازان عرصه جنگ نرم رسانه ها هستند و خبرنگاران و صاحبان قلم در صف نخست مبارزه قرار گرفته اند.
رسانه متعهد چه باید بکند
سردار کشکولی در این مراسم در سخنانی با اشاره به اینکه امروزه تاثیر رسانه اعم از شنیداری، مکتوب و ... به راحتی ملموس است و می بینیم، مرزهای جغرافیایی برداشته شده و همه در یک کشتی زندگی می کنیم، رسانه کاری کرده است که دیگر ارتباطات یکسری ارتباطات آن لاین و ملموس است، اظهار داشت: در این میان مهم است که بدانیم رسانه متعهد چه باید بکند و چه توقعی از آن داریم.
وی با بیان اینکه سخنرانان و نویسندگان بسیاری به مبانی حکومت دینی ما و فرآیند تحقق آرمان های انقلاب اسلامی که توسط رهبری تبیین شده، پرداخته اند، الان در مرحله سوم تحقق اهداف انقلاب هستیم و در این حوزه باید تلاش کنیم، تصریح کرد: مرحله سوم تحقق اهداف انقلاب که در آن هستیم مرحله «اسلامی کردن دولت» است، دولت به معنای قوه مجریه نیست، به معنای حاکمیت جامعه است.
۴۰ سال است در حال جنگ هستیم، چون در جنگ نرم صدای خمپاره و توپ را نمی شنویم بعضا یادمان می رود که شرایط جنگی است
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با تاکید بر اینکه برای رفع مشکلات جامعه نباید بگوییم که تنها مدیر و رئیس یک دستگاه مشکلات را اصلاح کند، همه ما باید تلاش کنیم، افزود: مسئولیت رسانه اینجا این است که مسئولین را مورد چالش قرار دهد که شما چه کردید که سازمان شما به سوی اسلامی تر شدن برود، این ناهنجاری های رفتاری و سازمانی جای خود را بدهد به هنجارهایی که ما دنبال آن هستیم.
سردار کشکولی با اشاره به اینکه ما ۴۰ سال است در حال جنگ هستیم، چون در جنگ نرم صدای خمپاره و توپ را نمی شنویم بعضا یادمان می رود که شرایط جنگی است، رسانه اگر این شرایط را درک نکند دست می زند به سیاه نمایی، خود این ما را به قهقرا می برد، مردم را ناامید می کند و یاس را در جامعه ایجاد می کند، گفت: بیاییم فشار بیاوریم به دستگاه ها که رفتار شان بر اساس موازین باشد، این موضوع هوشمندی می خواهد.
وی با بیان اینکه دون شان یک رسانه ای است که برای پول و کاسبی کار رسانه ای کند، کار رسانه ای یک کار تاریخ ساز است، فرهنگ ساز است و پل نقل و انتقال فرهنگ ها، ارزش ها و باورها و هنجارها است، تصریح کرد: رسانه سکولار توهین به رسانه است، رسانه حتما باید با ایدئولوژی کار کند، غول های رسانه ای دنیا هم برای ایدئولوژی صهیونیست جهانی کار می کنند.
رسانه باید شبکه سازی کند
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با تاکید بر اینکه رسانه مستقل است از این نظر که جیره بگیر دولت ها نیست، نه اینکه مستقل از یک ایدئولوژی باشد، افزود: باید همفکری کنیم و ببینیم چگونه نقد کنیم که تخریب نباشد، قوت و ضعف دولت ها را باید با یکدیگر ببینیم، باید دقت کنیم کجا بزرگ نمایی مفید است و کجا سَم است.
سردار کشکولی پیرامون اغتشاشات اخیر نیز گفت: همه افرادی که در اعتراض ها بودند که ضد انقلاب نبودند، برخی مطالبه داشتند و برخی جوان بودند که هیجانی شده بودند؛ خوشبختانه رسانه ها در این زمینه روشنگری کردند و کار آنها خوب بود.
وی با تاکید بر اینکه رسانه ها باید هوشیار باشند و فریب تبلیغات دشمن و هجمه ها را نخورند، رسانه ای که فریب خورد دیگر صلاحیت آن را ندارد که به آن بگوییم رسانه افزود: یک جاهایی رسانه باید شبکه سازی کند، سایت های ضد انقلاب را می بینیم، یک اتفاقی در ایران یا لبنان یا فلسطین افتاده همه این رسانه ها با یک ادبیات موضوع را نقل می کنند، بعد اتفاقی در خرم آباد می افتد و هر کسی آن را به یک صورت می بیند.
رسانه ها نقش خود را در اسلامی کردن دولت روشن کنند
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به اینکه ما باید شبکه شویم، رسانه های همسوی انقلاب اسلامی، با اهداف انقلاب باید شبکه شوند، اتاق فکر باید داشته باشند که امروز چه بگوییم و چه موضوعی را بزرگ کنیم، خاطرنشان کرد: رسانه باید نقش خود را در اسلامی کردن دولت روشن کند.
سردار کشکولی با بیان اینکه رهبر فرزانه انقلاب ۷ شاخص اسلامی شدن دولت ها را تبیین کرده اند و رسانه باید مرتب این شاخص ها را رصد کند، تصریح کرد: شاخص اعتقادی و اخلاقی یعنی سلامت عملکردی از نکات مدنظر رهبری است، مسئول ما باید ملزم به رعایت اعتقادات دینی و اخلاقی باشد.
وی با تاکید بر اینکه خدمت به مردم و عدالت دو شاخص دیگر اسلامی شدن دولت است، افزود: منظور عدالت فردی و اجتماعی است، اگر رسانه ای در طول سال حواسش نیست یا غفلت کرده و به عدالت نپرداخته باید برود توبه کند، باید از خود بپرسد چه رسانه ای هستم که به عدالت نپرداخته ام.
رسانه باید حافظ قانون باشد
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان سلامت اقتصادی و مبارزه با فساد را از دیگر شاخص های اسلامی شدن دولت برشمرد و یادآور شد: قانون گرایی از دیگر شاخص ها است که متاسفانه این موضوع را خیلی دست کم می گیریم، رسانه باید حافظ قانون باشد، باید صیانت کند از قانون.
سردار کشکولی حکمت و خردگرایی را شاخص دیگر اسلامی شدن دولت ها دانست و یادآور شد: باید کار کارشناسی شود، مدیر ما نباید سلیقه ای کار کند، عرصه را تنگ کنیم که مدیر نالایق بالا نیاید و اگر هم آمد جلوی کار غیرکارشناسی او را بگیریم.
وی با بیان اینکه توجه ظرفیت درون زای کشور شاخص دیگر اسلامی شدن دولت ها است، تصریح کرد: نمی گوییم درها را به روی جهان ببندیم، تجربیات بشر را باید استفاده کنیم، اما آن سلطه دشمن را نیاوریم.
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان یادآور شد: ما هم به رفاه مادی متعقدیم، باید جامعه همراه با عدالت اجتماعی و توام با روحیه و آرمان انقلابی با برخورداری از ارزش های اخلاق اسلامی را داشته باشیم.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.