اجتماعی print
محیط بانان محیط زیست به جلیقه ضد گلوله مجهز می شوند
همشهری
0 comment   39 visibility
سه شنبه 26 دی 1396 ساعت 02:30
چکیده مطلب
همشهری آنلاین: فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست از تجهیز محیط‌بانان این سازمان به جلیقه‌های ضد گلوله تا ۲ هفته آینده خبر داد.

به گزارش ایرنا، سرهنگ جمشید محبت‌خانی روز یکشنبه در نشست با محیط بانان اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره 120 شهید محیط بان سازمان حفاظت محیط زیست گفت: محیط بانان همواره در معرض تهدید شکارچیان متخلف و افراد قانون‌شکن بوده‌اند و این سازمان برای حفظ جان محیط بانان خود تصمیم به تهیه تجهیزات و امکانات مناسب از جمله جلیقه ضد گلوله کرده است.
وی افزود: تا یکی دو هفته آینده جلیقه‌های ضد گلوله در اختیار محیط بانان سازمان محیط زیست قرار می‌گیرد تا آنها بتوانند با قدرت بیشتری با شکارچیان متخلف و افراد سودجو و قانون‌شکن مقابله کنند.
فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست همچنین افزود: از سال آینده خودروها و موتورسیکلت‌های جدید و مستحکم جایگزین خودروها و موتورسیکلت‌های فرسوده این سازمان می‌شود و محیط بانان در مناطق حفاظت شده از وسایل بهتری برخوردار می‌شوند.
وی همچنین با اشاره به این که سازمان محیط زیست کشور با کمبود نیروی انسانی مواجه است، گفت: تلاش سازمان محیط زیست این است که زمینه استخدام نیروهای انسانی و متخصص را در این سازمان فراهم آورد و کمبود نیروی انسانی خود را جبران کند.
سرهنگ محبت‌خانی افزود: سازمان حفاظت محیط زیست از جمله دستگاه‌هایی است که در سال آینده، بودجه آن افزایش یافته است.
وی با بیان این که 50 درصد از کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست را محیط بانان تشکیل می‌دهند، تصریح کرد: 50 درصد بودجه نیز باید درحوزه محیط بانی هزینه شود. .
فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست اضافه کرد: همه بخش‌ها و معاونت‌های سازمان حفاظت محیط زیست به این نتیجه رسیده اند که باید اقدام‌های علمی برای محیط بانان انجام شود.
وی با بیان این که سازمان حفاظت محیط زیست امانتدار نسل‌های آینده است گفت: برای آنکه بتوانیم امانتدار خوبی برای نسل‌های آینده باشیم باید امکانات بهتری را برای سازمان محیط زیست و کارکنان آن فراهم کنیم.
محبت‌خانی درباره لایحه حمایت از محیط بانان که در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است نیز گفت: این لایحه اصلاحاتی دارد که در حال بازنگری است.
در این نشست مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان نیز با تشریح وضعیت حفاظت محیط زیست این استان در بخش‌های مختلف گفت: استان اصفهان 10 منطقه حفاظت شده و 10 منطقه شکار ممنوع دارد که برای حفاظت از آنها به امکانات بیشتری نیاز دارد.
سید رحمان دانیالی در عین حال گفت: به رغم کمبود امکانات و تجهیزات، اقدام‌ها و فعالیت‌های محیط بانان این استان حداکثر برآیند کاری را در پی داشته است.
وی با بیان این که دوره‌های آموزشی زیست محیطی در اصفهان با جدیت و کیفیت خوبی در حال اجرا است گفت: در این راستا هماهنگی‌های لازم با سمن‌های محیط زیستی، شکارچیان و دوستداران طبیعت استان اصفهان انجام شده است.
تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی محیط بان، تجهیز امکانات محیط بانان، ملی شدن اعتبارات و حقوق و مزایای محیط بانان، تغییر سلاح سازمانی محیط بانان، تجهیز خودروهای متناسب برای محیط بانان، کمک سازمان محیط زیست برای قُرُق اختصاصی برای بهبود مناطق تحت مدیریت اداره کل محیط زیست استان از جمله مهم‌ترین موضوع‌هایی بود که توسط مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان در این نشست مطرح شد.
استان اصفهان با 10 منطقه حفاظت شده و 10 منطقه شکار ممنوع دارای 199 محیط بان است.
براساس اعلام اداره کل محیط زیست استان اصفهان مناطق حفاظت شده این استان حدود 2 میلیون هکتار است.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.