اجتماعی print
همدست شیطان به اعدام محکوم شد
مشرق
0 comment   39 visibility
سه شنبه 26 دی 1396 ساعت 04:35
چکیده مطلب
پسر ۱۹‌ساله افغان که با کمین در یکی از ایستگاه‌های مترو دختر نوجوانی را مورد تعرض قرار داده بود، به اعدام، زندان و شلاق محکوم شد.
به گزارش مشرق، پسر ۱۹‌ساله افغان که با کمین در یکی از ایستگاه‌های مترو دختر نوجوانی را مورد تعرض قرار داده بود، به اعدام، زندان و شلاق محکوم شد.
پانزدهم مردادماه امسال، مرد میانسالی همراه دختر ۱۶ساله‌اش به نام نگار با مراجعه به اداره پلیس از پسری افغان به اتهام سرقت و تعرض به دخترش شکایت کرد. دختر نوجوان در توضیح ماجرا گفت: «روز گذشته از متروی شهید باقری پیاده شدم تا به خانه‌مان بروم که ناگهان پسر جوانی با موتور سد راهم شد. او مرا داخل جوی آبی هل داد و بعد از اذیت و آزار گوشی تلفن همراهم را سرقت کرد و گریخت.‌»
با طرح این شکایت کارآگاهان پلیس آگاهی تحقیقات خود را برای ردیابی و دستگیری پسر افغان آغاز کرده بودند تا اینکه بعد از گذشت چند روز پدر نگار با پلیس تماس گرفت و گفت فرد مظنون را پیدا کرده است. او به مأموران گفت: «چند روزی حوالی متروی شهید باقری کمین ‌کرده بودم تا شاید پسر جوان را پیدا کنم تا اینکه به جوانی مشکوک شدم که با موتور پرسه می‌زد.
تعقیبش کردم و متوجه شدم مزاحم زن جوانی شده و سعی دارد او را به داخل جوی آب بیندازد، اما موفق نشد. بعد از آن بود که به یکی از دفاتر شهرداری رفت و احتمال می‌دهم همانی باشد که دخترم را آزار داده است.‌»
با ثبت این اطلاعات از سوی پدر شاکی، مأموران بلافاصله به آدرس دفتر شهرداری رفتند و پسر ۱۹‌ساله افغان به نام فؤاد را بازداشت کردند. او ابتدا جرمش را انکار کرد، اما بعد از مواجهه حضوری با دختر نوجوان به جرمش اقرار کرد و پرونده برای تحقیقات اولیه به شعبه یازدهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.  در حالیکه تحقیقات در این زمینه ادامه داشت و پرونده با تأیید نظریه پزشکی قانونی مبنی بر تجاوز به عنف تکمیل شد، دو شاکی دیگر در دادگاه حاضر شدند و به اتهام سرقت و اذیت و آزار از پسر ۱۹‌ساله شکایت کردند.
یکی از آنها که دختر ۱۷‌ساله‌ای بود در طرح شکایتش گفت: «روزی متهم سد راهم شد و مرا به داخل جوی آب انداخت. او مرا تهدید می‌کرد، اما اعتنایی نکردم و فریاد می‌زدم تا شاید کسی مرا کمک کند تا اینکه متوجه شدم متهم چند تی‌شرت اضافه تن کرده است. او برای اینکه مرا ساکت کند یکی از آن تی‌شرت‌ها را درآورد و سعی داشت مرا خفه کند. وقتی از کشتن من ناامید شد تهدید کرد تا زمانی که سوت نزده از جوی آب بیرون نیایم. ترسیده بودم و قبول کردم تا اینکه با صدای سوت او رها شدم.‌»
او در ادامه گفت: «به خاطر آبرویم شکایتی نکردم، اما وقتی متوجه شدم او را دستگیر کردند تصمیم گرفتم شکایتم را مطرح کنم.‌» شاکی دیگر که او نیز دختر نوجوانی بود با تأیید این توضیحات گفت متهم او را نیز به همین شیوه مورد اذیت و آزار قرار داده است و سپس پول وگوشی او را سرقت کرده است.  بعد از ثبت توضیحات دو شاکی دیگر پرونده، هیئت قضایی آنها را برای کامل شدن تحقیقات، به پزشکی قانونی فرستاد، اما اتهام تجاوز به دلیل گذشت زمان در خصوص دو شاکی تأیید نشد.  به این ترتیب متهم صبح دیروز در شعبه یازدهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی متین راسخ پشت درهای بسته به صورت غیر علنی محاکمه شد.
بعد از اعلام رسمیت جلسه، دختر ۱۶ساله در حالی که اشک می‌ریخت، گفت: «این ماجرا مرا دچار افسردگی کرده و از ترس آبرویم خانواده‌ام اجازه ندادند کسی از این حادثه تلخ باخبر شود. آنها هزینه زیادی را متحمل شدند تا بتوانم روحیه‌ام را به دست آورم و به زندگی عادی برگردم. باور کنید وقتی می‌خواهم از خانه بیرون بروم هنوز وحشت دارم به همین خاطر برای متهم درخواست اعدام دارم.‌»
سپس متهم به دستور ریاست دادگاه در جایگاه قرار گرفت و خلاف اظهاراتش جرمش را انکار کرد و گفت: «سرقت را قبول دارم، اما شاکی را آزار نداده‌ام.‌» در ادامه متهم وقتی با ادله کافی جهت اثبات جرمش از سوی هیئت قضایی همچنین اصرار خانواده شاکی برای اعدام روبه‌رو شد به گریه افتاد سپس از جایش بلند شد و به پای خانواده شاکی افتاد تا او را ببخشند. در پایان، هیئت قضایی بعد از شور، پسر افغان را به اعدام، ۱۰سال حبس و ۷۴ضربه شلاق محکوم کرد.
منبع: روزنامه جوان
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.