اقتصادی print
ایجاد واحد کامپلاینس در بانکها/اقدامات ایران در مبارزه با پولشویی
باشگاه خبرنگاران
0 comment   9 visibility
سه شنبه 26 دی 1396 ساعت 14:07
چکیده مطلب
رئیس پژوهشکده پولی و بانکی از اقدامات گسترده ایران در مبارزه با پولشویی خبر داد و گفت: اغلب بانک‌ها واحد کامپلاینس ایجاد کردند.
به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، علی دیواندری در نشست خبری امروز خود با اصحاب رسانه، اظهار کرد: پول‌های رمزنگار این روز‌ها بسیار در فضای عمومی مطرح می‌شود و در کنار آن موضوع بلاک چین‌ها مطرح می‌شود که فضای بانکی را تحت تأثیر خود قرار می‌دهند. بر این اساس تلاش داریم تا ابعاد آن‌ها را مورد بررسی قرار دهیم.
وی افزود: نوآوری، بازیگران جدید و کارآیی در کسب و کار مالی از جمله مواردی است که در گردهمایی خبرگان حوزه بانکداری الکترونیک مورد بررسی قرار می‌گیرد؛ بر این اساس روند‌های کلان تحولات بانکداری الکترونیک مورد توجه قرار خواهد گرفت و در کنار آن، رویکرد جدید کسب و کار مالی با توجه به جایگزینی بانکداری دیجیتال با سنتی نیز مدنظر قرار می‌گیرد.
رئیس پژوهشکده پولی و بانکی افزود: محور‌هایی از جمله کسب و کار خدمات مالی و بحث بانکداری نیز مورد بررسی قرار می‌گیرند و مدل‌های کسب و کار جدید و نیز خدمات پرداخت بررسی می‌شوند.
وی تصریح کرد: سیستم‌های نظارتی رگولاتوری، تقلب و مبارزه با پولشویی نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت و اکنون اغلب بانک‌های کشور واحد کامپلاینس دارند، ولی باید مورد حمایت قرار گیرند. البته در کشور نیز در این زمینه کار‌های زیادی در دستور کار قرار دارد.
به گفته دیواندری، نخبگان عرصه بانکداری الکترونیک از شرکت‌هایی همچون مکنزی و نیز آینده پژوهان عرصه بانکداری الکترونیک در دنیا به ایران خواهند آمد و تجربیات خود را در اختیار سایر شرکت‌ها قرار می‌دهند.
وی با بیان اینکه حمایت از استارتاپ‌ها از سوی شرکت‌های فعال در حوزه بانک مرکزی عملا آغاز شده است، اظهار داشت: بانک مرکزی و شرکت‌های اطراف آن علاقمند به حمایت از ایده‌های برتر هستند و الان هم حمایت صورت می‌گیرد، ولی کافی نیست.
به گفته دیواندری، در همایش بانکداری الکترونیک که دوم و سوم بهمن ماه برگزار می‌شود، تلاش داریم حوزه‌های سیاستگذاری و تحولات حوزه بانکداری الکترونیک را بررسی کنیم.
انتهای پیام/
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.