ورزشی print
بررسی دنیزلی مدل جدید؛ جذاب بدون جام
نود TV
0 comment   4 visibility
سه شنبه 26 دی 1396 ساعت 16:46
چکیده مطلب
دنیزلی آخرین تجربه مربی‌گری‌اش را در همین سال اخیر و در تیم اسکی شهیر ترکیه تجربه کرد
به گزارش وب‌سایت نود، مطرح شدن مجدد نام دنیزلی خاطرات زیادی را برای هواداران ایرانی زنده می‌کند. خاطراتی از یک پرسپولیس هیجان‌انگیز و یک پاس رویایی که حالا دیگر وجود خارجی ندارد. بازگشت دنیزلی به ایران و این‌بار نشستن روی نیمکت تراکتورسازی می‌تواند از جذابیت‌های لیگ باشد اما مهم این است که این جذابیت فقط به حضور نام دنیزلی برمی‌گردد یا او مانند همان زمانی که می‌شناختیمش جذابیت‌های فنی و تاکتیکی هم دارد. تب مربیان خارجی این روزها بدجور لیگ برتر را فراگرفته است و هر تیمی که بحران دارد به دنبال یک منجی خارجی است. حالا دیگر حضور شفر باعث نمی‌شود حتی کسی به سن و سال دنیزلی واکنشی داشته باشد. نگاهی به نتایج اخیر تیم‌های دنیزلی در سه فصل گذشته نشان می‌دهد که او با وجود بالا رفتن سنش همچنان به بازی جذاب و هجومی و پر از ریسک علاقه دارد.
او بعد از جدایی از پرسپولیس به تیم ریزه‌اسپور در لیگ دسته اول رفت. تیمی که حالا دیگر برای ایرانی‌ها اسم شناخته‌شده‌ای است. او در 17 بازی، 10 برد به همراه این تیم بدست آورد و 5 باخت را هم تجربه کرد و فقط در دو بازی به مساوی رضایت داد. میانگین بیش از یک و نیم‌ گل زده در هر بازی همان فوتبال همیشگی دنیزلی است و البته میانگین بیش از یک گل خورده در هر بازی.
مقصد بعدی دنیزلی خزرلنکران آذربایجان بود. تیمی که در رده هشتم لیگ این کشور قرار داشت. او در این تیم عملکرد خوبی نداشت. در 18 بازی فقط 7 برد بدست آورد و در 5 بازی بازنده شد. میانگین گل‌های زده تیم او مثل ریزه اسپور بیش از یک و نیم گل زده در هر بازی بود البته با آمار فاجعه دفاعی. حدود یک و نیم گل خورده در هر بازی.
گالاتاسرای هم از تیم‌هایی است که در هر شرایطی خاطرات خوبی از دنیزلی دارد اما آخرین تجربه آنها خیلی تجربه شیرینی نبود. دنیزلی بعد از دو تجربه تقریبا ناموفق به گالا رفت. 22 بازی روی نیمکت این تیم نشست و 11 برد و 5 باخت و 6تساوی را ثبت کرد. گل‌های زده تیم او به نزدیک 1.9 گل در هر بازی رسید و البته همچنان دریافت بیش از یک گل در هر بازی را داشت.
دنیزلی آخرین تجربه مربی‌گری‌اش را در همین سال اخیر و در تیم اسکی شهیر ترکیه تجربه کرد. باز هم مربی‌گری در لیگ یک. او با 16 بازی، 6 برد،4 باخت و 6 تساوی به کارش در این تیم پایان داد تا حالا به دنبال تیم جدیدی برای فصل آینده باشد. تیمی که شاید بتواند او را به افتخارات گذشته برگرداند. دنیزلی برخلاف بسیاری از گزینه‌هایی که نامشان برای حضور در ایران مطرح می‌شود با وجود سن بالا همچنان در فوتبال حضور فعال دارد و مربی بیکاری نیست. کارنامه او اما نشان می‌دهد که شاید او بتواند برای جذاب‌کردن و مهیج کردن لیگ ایران گزینه جذابی باشد، اما برای رسیدن به موفقیت در لیگ ایران که این روزها حسابی برکلین‌شیت و گل‌نخوردن و فاز دفاعی استوار است کار سختی خواهد داشت.
30388
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.