ورزشی print
شباهت رکورد بیرانوند و حسینی؛ تیرِ اول و گل آخر!
نود TV
0 comment   4 visibility
سه شنبه 26 دی 1396 ساعت 17:23
چکیده مطلب
در دی ماه دو مرتبه یک رکورد به طور مشابه جابجا شد.
به گزارش وبسایت نود، رکورد 17 ساله آرمناک پطروسیان در دی ماه دو بار توسط دروازه‌بانان استقلال و پرسپولیس جابجا شد. ابتدا علیرضا بیرانوند بود که با مقاومت 705 دقیقه‌ای این رکورد را به نام خودش ثبت کرد. ولی خیلی زود حسین حسینی این لقب را از بیرانوند به نام خودش تغییر داد و رکورددار طولانی‌ترین زمان گل نخوردن یک دروازه‌بان در لیگ ایران شد. اما این دو رکورد که به فاصله 19 روز زده شد، شباهت‌های زیادی به هم داشت.
حسینی در بازی با سایپا یکی یکی رکوردها را جابه‌جا می‌کرد. با مقاومت تا دقیقه 50 از سد عابدزاده و حجازی هم گذشت. فقط پنج دقیقه مانده بود که حسینی رکورد طولانی‌ترین زمان گل نخوردن را به نام خودش ثبت کند. ولی شوت مهدی ترابی می‌توانست این آرزو را به دل دروازه‌بان استقلال بگذارد. شوتی که با خوش‌شانسی حسینی به تیر دروازه برخورد و در برگشت هم به صورت‌اش برخورد کرد و به کرنر رفت.
بیرانوند که باید در بازی با فولاد تا دقیقه 72 دروازه‌اش را بسته نگه‌می‌داشت در همان دقیقه 16 روی قیچی برگردان جان‌فزا همه آرزوهایش را بر باد رفته می‌دید. ولی با خوش شانسی، تیر دروازه به کمک‌اش آمد و توپ تبدیل به گل نشد. تا اینکه بیرانوند توانست 56 دقیقه دیگر مسابقه پس از برخورد توپ به تیرک را هم پشت سر بگذارد و بالاخره رکورد بزند.
بیرانوند فقط 17 دقیقه پس از رکوردش دوام آورد. او که در دقیقه 72 رکورد آرمناک را زد و جشن یک نفره‌ای داشت، در دقیقه 89 روی ضربه رحیم زهیوی دروازه‌اش باز شد.
شمارش معکوس هواداران به پایان رسید و ورزشگاه آزادی غرق در جشن رکوردزنی حسینی شده بود. ولی در همان مسابقه و کمتر از نیم‌ساعت بعد، انگیزه حسینی هم به پایان رسید و بالاخره ضربه حریف تسلیم شد.
14001
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.