استان ها print
راهیابی اثر هنرمند دارابی به نمایشگاه جنوا ایتالیا
مهر
0 comment   8 visibility
سه شنبه 26 دی 1396 ساعت 18:10
چکیده مطلب
شیراز- رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی داراب از راهیابی اثری از یک هنرمند دارابی با موضوع صلح به نمایشگاه جنوا ایتالیا خبر داد.
مهدی هدایی، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی داراب در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: اثر آیسا حکمت از هنرمندان شهرستان داراب مدرس و عضو هیات علمی دانشگاه در گروه هنر، شاعر و تصویرگر و گرافیست، با موضوع زمان صلح به نمایشگاه جنوا ایتالیا راه یافت.
وی افزود: تصویرسازی اثر آیسا حکمت در جنوا ایتالیا به نمایشگاه هنرهای تجسمی (نقاشی، طراحی، چاپ، فتوآرت، نقاشی دیجیتال) با موضوع زمان صلح که با هدف ارتباط فرهنگی و هنری و ارایه آثار خلاقانه هنرمندان ایرانی در سطح بین الملل در گالری ساتورا راه یافته است و در معرض نمایش بازدیدکنندگان قرار گرفته است.
هدایی عنوان کرد: این اثر که ریشه در پتانسیل های فرهنگی و هنری ایرانی دارد،  برگرفته از عناصر و ألمان‌های ایرانی‌ست با بیانی تصویری به گفتگو با مخاطب می پردازد و در ساختاری منسجم و ریتمیک گویای این مطلب است و روح صلح انسانی و جهانی در پس فرم های منحنی و مدور و هویت رنگی اثر به خوبی دیده و دریافت می شود.
رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی داراب افزود: بکارگیری تکنیک مناسب در خدمت بیان موضوع از جمله عواملی می باشد که به بهبود معنا کمک کرده است؛ شمایلی از انسان سپید در مرکز اثر و در مجاورت قرار گرفتن او با فرم های هندسی رنگین به نوعی حکایت از ماندالا دارد و روح جریان مند زمان را به چالش کشیده است.
وی ادامه داد: از دیگر مواردی که می توان به آن اشاره کرد استفاده از فضای مناسب مثبت و منفی در اثر است که تنفس بصری خوبی را ایجاد کرده است که یکی از ویژگی های آثار آیسا حکمت به شمار می رود؛ روشنایی و روحیه سپیدگرا در ذات این اثر با چینش عناصر و المان های بکار رفته در آن، مؤید این موضوع است.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.