علمی print
خانم ها بخوانند
آفتاب
0 comment   38 visibility
چهارشنبه 27 دی 1396 ساعت 03:45
چکیده مطلب
دبیر اجرایی کنگره چالش‌های بالینی در مامایی، زنان و نازایی گفت: زنان باید بدانند که دو علامت از این ۳ نشانه را داشته باشید قطعاً مبتلا به بیماری سندروم تخمدان هستند.
آفتاب‌‌نیوز : ساغر صالح‌پور در آستانه برگزاری دومین کنگره بین المللی چالش‌های بالینی در مامایی، زنان و نازایی در ارتباط با بیماری سندروم تخمدان پلی کیستیک(POC) اظهارداشت: این بیماری در زنان بیشتر در سنین باروری ایجاد می‌شود البته گاهی تا پس از یائسگی نیز بروز می‌یابد.
وی افزود: اختلال در تخمک‌گذاری، افزایش‌ هورمون‌های مردانه و نمای تخمدان پلی کیستیک در سونوگرافی از نشانه‌های ابتلا به سندروم تخمدان پلی کیستیک است و در صورتیکه فردی دو علامت از این 3 نشانه را داشته باشد قطعا مبتلا به این بیماری است.
دبیر اجرایی دومین کنگره بین المللی چالش‌های بالینی در مامایی، زنان و نازایی با اشاره به اینکه اختلال در قاعدگی از مشکلات اصلی در بیماری سندروم تخمدان پلی کیستیک است، ادامه داد: این مشکل می تواند سبب ایجاد چاقی تنه‌ای، افزایش هورمونهای مردانه و ناباروری شود.
صالح‌پور عنوان کرد: همچنین این بیماران در معرض عوارض جدی همچون بیماری‌های قلبی وعروقی و دیابت هستند و بدن آنها به دلیل ایجاد مقاومت به انسولین دچار افزایش قند خون می‌شود.
وی با تأکید بر اینکه پیشگیری و درمان این بیماری در دوران بلوغ باید مورد توجه قرار گیرد، افزود: تغییر شیوه زندگی، ورزش کردن، کاهش مصرف قند و چربی، افزایش مصرف فیبر و سبزیجات در کاهش احتمال ابتلا به این بیماری بسیار اهمیت دارد.
رئیس بخش زنان و نازایی بیمارستان طالقانی عنوان کرد: سندروم تخمدان پلی کیستیک(POC) درمان دارویی و استفاده از تکنولوژی‌های کمک باروری(َ ART) است همچنین در سنین بالاتر افراد باید مراقب قند خون خود باشند که این موضوع نیز از طریق شیوه زندگی سالم و روشهای درمانی امکان پذیر است.
صالح‌پور با بیان اینکه علت دقیق ابتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک هنوز ناشناخته است، گفت: تشخیص زودهنگام و شروع درمان می‌تواند به پیشگیری عوارض طولانی مدت آن مثل دیابت نوع دو کمک کند.
گفتنی است؛ دومین کنگره بین المللی چالش‌های بالینی در مامایی، زنان و نازایی 25 تا 27 بهمن‌ماه سال‌جاری در مرکز همایش‌های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی( سالن ابوریحان) با محورهایی همچون مامایی، ژنیکولوژی، پریناتولوژی، اندومتریوزیس، یائسگی، بیماری‌های مقاربتی، سندرم تخمدان پلی کیستیک و ... با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته داخل و خارج از کشور برگزار خواهد شد علاقمندان جهست کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت www.dtogi.ir مراجعه کنند.
منبع: تسنیم
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.