اجتماعی print
رفع مشکل کمبود معلم با خرید خدمات آموزشی / خسارت 400 میلیاردی زلزله های اخیر به مدارس ایلام
ایسنا
0 comment   7 visibility
چهارشنبه 27 دی 1396 ساعت 09:41
چکیده مطلب
معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش گفت: با اجرای طرح خرید خدمات آموزشی مشکل کمبود معلم در مناطق مختلف این استان رفع خواهد شد.
به گزارش ایسنا، مجتبی زینی‌وند در نشست شورای آموزش و پرورش استان اظهار کرد: در مناطق این استان که کمبود نیروی انسانی متخصص وجود دارد فضای لازم در اختیار موسسه‌های موفق غیردولتی قرار گرفته و با پرداخت هزینه آموزش، از ظرفیت افراد بومی متخصص برای آموزش به دانش‌آموزان استفاده می‌شود
وی هدف از اجرای این طرح را  کمک به رفع مشکل اشتغال در مناطق مختلف استان و همچنین رفع مشکل کمبود معلمان متخصص عنوان کرد و گفت: اجرای طرح آموزش الکترونیکی به دانش‌آموزان استان نیازمند حدود 40 میلیارد ریال اعتبار است که  10 میلیارد ریال از این اعتبار توسط یک فرد خیّر غیربومی و 5 میلیارد ریال دیگر نیز از طریق وزارت آموزش و پرورش تامین خواهد شد. معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: اجرای این طرح متناسب با استانداردهای جهانی است و نقش مهمی در ارتقای سطح آموزشی دانش‌آموزان دارد .
زینی‌وند از احداث سه مدرسه 6 کلاسه با مشارکت افراد خیّر در استان خبر داد و گفت: علاوه بر این 5 میلیارد ریال از سوی وزارت آموزش و پرورش برای خرید تجهیزات آموزشی مدارس ایلام اختصاص خواهد یافت .
وی از تحصیل یک میلیون و 200 هزار دانش‌آموز در 14 هزار مدرسه غیر دولتی کشور خبر داد .
علی بیرانوند، مدیر کل آموزش و پروش ایلام نیز در این نشست گفت: زلزله‌های اخیر 400 میلیارد ریال خسارت به مدارس استان وارد کرده که در این زمینه نیازمند تامین اعتبار لازم هستیم تا مشکل ایمنی این مدارس رفع شود.
وی خواستار تامین اعتبار برای تقویت مدارس آموزش از راه دور شد و گفت: این مدارس نقش مهمی در جلوگیری از بازماندگی تحصیل دانش آموزان دارند .
افتتاح کلینیک فرهنگیان دره‌شهر، شرکت در شورای آموزش و پرورش این شهرستان، دیدار با فرهنگیان و شرکت در نشست شورای آموزش و پرورش استان از برنامه‌های سفر دو روزه معاون وزیر آموزش و پرورش به استان ایلام بود.
انتهای پیام
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.