علمی print
سوریه و عراق، فرصتى براى صادرات تجهیزات پزشکى/ قرارداد با کشور های خارجى براى ساخت بیمارستان
باشگاه خبرنگاران
0 comment   30 visibility
چهارشنبه 27 دی 1396 ساعت 09:56
چکیده مطلب
لاری گفت: عراق و سوریه فرصت مناسبى براى صادرات تجهیزات پزشکى ایرانى به منطقه هستند.
به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اسدى لارى قائم مقام وزيربهداشت در امور بين الملل در نشست مشترک قائم مقام وزير بهداشت در امور بين الملل و اداره كل تجهيزات پزشكى که امروز برگزار شد، با بيان اينكه بايد بعد از برجام اتفاقات بهترى در حوزه تجهيزات پزشكى رقم مى خورد، گفت: يكى از مهم‌ترين كارهايى كه وزير بهداشت در دولت دوازدهم آغاز کرد و حمايت رئيس جمهور را در پى داشت بحث ساخت بيمارستان ها با همكارى كشورهاى خارجى بود.
وى ادامه داد: قراردادهاى ما با كشورهاى خارجى مشكل بانكى داشتند كه اين مشكلات در حال حل شدن هستند، چند ماه پيش قراردادی با تامين كننده تجهيزات پزشكى كره اى و چينى داشتيم، چند روز پيش نيز قرارداد پنج ميليون يورويی برای ساخت بيمارستان با  با ايتاليا منعقد كرديم.
اسدى لارى عنوان كرد: بايد از فرصت ها بيشتر استفاده كنيم اگر زمينه اى در وزارت بهداشت در اين حوزه وجود داشت بهتر مى توانستيم بهره بردارى كنيم در حوزه سلامت در تعاملات بين المللى بسيار عقب هستيم و سابقه اى در كشور در اين حوزه وجود ندارد.
قائم مقام وزير بهداشت در امور بين الملل گفت: بخش‌های دیگر تعاملات بين المللى را به خوبى پیش برده اند و به طور مثال در بخش راه و ترابری و نفت کارهای خوبی انجام شده است و اقدامات خوبى در دولت يازدهم و دوازدهم در تعامل بين المللى سلامت شروع شد، اگر انجمن‌ها زودتر وارد میدان شده بودند شاید می‌توانستیم موفق‌تر باشیم.
وى افزود: بعد از همايش جذب سرمايه گذار خارجى شاهد اعلام علاقه مندى و عقد قرارداد با سه شركت كره اى، يک شركت چينى و ٢ شركت ايتاليايى براى ساخت بيمارستان هاهستيم البته به دليل نبود سبقه در روابط بين الملل در حوزه سلامت هنوز به جايكاه مطلوب نرسيده ايم.
اسدى لارى با بیان اینکه اقدامات خوبى نيز در حوزه دارو  انجام شده است، گفت: در بخش صادرات وزير بيشترين وقت را در قياس با دوره های گذشته و ساير بخش ها در صادرات تجهيزات پزشكى و دارو به خصوص به كشورهاى منطقه گذاشتند.
در حال تكميل...
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.