استان ها print
پیشنهاد وزیر هندی برای آموزش قرآن در مدارس
ایکنا
0 comment   8 visibility
چهارشنبه 27 دی 1396 ساعت 11:48
چکیده مطلب
گروه بین‌الملل: مانکا گاندی، وزیر امور زنان و کودکان هند پیشنهاد داد کتاب‌های مقدس ادیان مختلف از جمله اسلام در مدارس آموزش داده شود تا تصورات نادرست در مورد ادیان از سنین کودکی در ذهن کودکان نقش نبندد.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) به نقل از روزنامه هندوستان تایمز؛ گاندی گفت: دانش‌آموزان مدارس باید با کتاب‌های مقدس شش دین بزرگ جهان از جمله قرآن و انجیل آشنا شوند تا زمینه برای رفع تصورات نادرست نسبت به ادیان مختلف فراهم شود.
این وزیر هندی افزود: این روزها، تنش‌های دین محور زیادی وجود دارد. یکی از دلایل آن این است که کودکان به اندازه کافی در مورد دیگر ادیان نمی‌دانند و نفرت کور سبب ایجاد مشکل می‌شود.
گاندی در نظر دارد از وزارت توسعه منابع انسانی بخواهد ترتیبی بدهند که حداقل دوبار در هفته، کلاس‌هایی با موضوع کتاب‌های مقدس شش دین بزرگ در مدارس برپا شود.
وزیر امور زنان و کودکان هند گفت: چند نفر از ما کتاب‌های دینی خود را خوانده‌ایم؟ من قرآن را خوانده‌ام. چند نفر از ما می‌دانیم که حضرت محمد [ص] مخالف جنگ بوده است؟ در زمان ما علم اخلاق درس داده می‌شد اما آن درس نیز دیگر در مدارس ارائه نمی‌شود.
با روی کار آمدن حزب ملی‌گرا و هندوی بهارتیا جاناتا در سال‌‌های اخیر، هندوستان شاهد افزایش خشونت‌ها علیه اقلیت‌ها به ویژه مسلمانان است/.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.