فناوری print
نحوه ریجستر کردن گوشی موبایل از طریق اینترنت
اتاق خبر 24
0 comment   4 visibility
چهارشنبه 27 دی 1396 ساعت 16:59
چکیده مطلب
مسافرانی که به هر دلیلی به‌هنگام ورود به کشور موفق به اظهار تلفن همراه خود و پرداخت حقوق گمرکی آن نشده‌اند، از این پس می‌توانند با مراجعه به سامانه گمرک نسبت به پرداخت حقوق گمرکی تلفن همراه و ثبت شناسه آن اقدام کنند.
اتاق خبر 24: از آن جایی که با شروع نظارت و اجرای رجیستری لازم است مردم با نحوه خرید کالا و اطلاع از شرایط رجیستر بودن محصول موردنظرشان آگاه باشند، تمام بخشهای مربوط به اطلاع‌رسانی رجیستر بودن گوشی یا ثبت شناسه در سامانه دستوری *7777# موجود است.
نکته مهمی که در اجرای این طرح به‌چشم می‌خورد ایجاد شرایط خاص برای مسافرانی است که با خود گوشی به کشور می‌آورند؛ این افراد براساس قانون رجیستری تا 30 روز اجازه استفاده از گوشی‌شان بدون ثبت شناسه یکتای (IMEI) آن را دارند اما اگر بخواهند بیشتر از این زمان از گوشی خود استفاده کنند، باید رجیستر شوند.
یکی از راه‌های رجیستر کردن گوشی، مراجعه به گمرک فرودگاهی است.
اما مسافرانی که به هر دلیلی به‌هنگام ورود به کشور موفق به اظهار تلفن همراه خود و پرداخت حقوق گمرکی آن نشده‌اند، از این پس می‌توانند با مراجعه به سامانه گمرک به‌آدرس http://epl.irica.gov.ir/ImeiRegister، نسبت به پرداخت حقوق گمرکی تلفن همراه و ثبت شناسه آن اقدام کنند.
همان‌طور که گفته شد بنا بر تصمیمی که توسط گمرک جمهوری اسلامی ایران گرفته شده، مسافران فقط تا 30 روز پس از ورود به کشور مهلت دارند تا از طریق این سامانه تلفن همراه خود را ثبت کنند و درصورت اتمام این مهلت، گمرک وظیفه‌ای در قبال ثبت شناسه تلفن همراه شخص مسافر نخواهد داشت.
پس از درخواست ثبت شناسه تلفن همراه در این سامانه، گمرک جمهوری اسلامی ایران صحت اطلاعات واردشده را بررسی می‌کند و در صورت تأیید، این اطلاعات را برای سامانه رجیستری (همتا) ارسال می‌کند.
در صورت نادرست بودن اطلاعات واردشده، نه‌تنها شناسه تلفن همراه ثبت نمی‌شود، بلکه وجه پرداختی نیز قرار است به فرد مسترد نشود.
با توجه به اطلاع‌رسانی‌‌ای که صورت گرفته، انتقال اطلاعات از سامانه گمرک به سامانه همتا ممکن است اندکی زمانبر باشد و تلفن همراه به‌محض پرداخت حقوق گمرکی در سامانه همتا ثبت نخواهد شد.
برچسب ها
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.