علمی print
روانشناسی معنوی چه تاثیری در درمان بیماری ها دارد؟
باشگاه خبرنگاران
0 comment   22 visibility
پنجشنبه 28 دی 1396 ساعت 18:00
چکیده مطلب
یک دکترای روانشناس بالینی توضیحاتی در خصوص ابزار معنوی در درمان بیماری‌ها ارائه داد.
کاظم زاده عطوفی‌ دکترای روانشناس بالینی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: در مرکز روانپزشکی تهران بحث روانشناسی معنوی سلامت به صورت جدی دنبال می‌شود و در این طرح قرار است بعد معنوی در کنار درمان به کمک بیماران بیاید.
وی با بیان اینکه مداخله معنوی به کمک بیماران آمده و باعث درمان هر چه سریع‌تر و بهبود دردهای آنها می‌شود، عنوان کرد: مداخلات معنوی که برای بیماران سرطانی در کنار انجام روش‌های درمانی فراهم شده است موجب آرامش هر چه بیشتر بیماران می شود.
کاظم زاده عطوفی‌ ادامه داد: بر اساس مطالعات انجام شده درمان معنوی افراد باعث ایجاد آرامش بیشتری در بیماران می‌شود و این طرح مورد تایید وزارت بهداشت قرار گرفته است؛ در همین راستا یک پروتکل معنوی جهت پیشگیری از ایدز و کاهش رفتارهای پرخطر نوجوانان در حال تدوین است.
وی تاکید کرد: ورود روانشناسی معنوی در بحث سلامت و درمان بیماری‌ها باعث کاهش دردهای ناشی از بیماری می‌شود و امروزه پزشکان در دنیا از این ابزار در درمان بیماری‌ها استفاده می‌کنند.
کاظم زاده عطوفی‌ یادآور شد: ابزارهای معنوی سبب بالا رفتن اعتماد بیماران می‌شود و همین امر کمک بزرگی در درمان عارضه آنها می‌کند.
انتهای پیام/
ابزاری شگفت انگیز در کاهش رنج بیماران
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.