فرهنگی print
مدیرکل نوسازی مدارس استان: 55 مدرسه کانکسی و خطرآفرین در اصفهان وجود دارد
ایرنا
0 comment   4 visibility
پنجشنبه 28 دی 1396 ساعت 18:57
چکیده مطلب
اصفهان- ایرنا- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اصفهان گفت: 25 مدرسه مستقل با میانگین 9 دانش آموز و 30 مدرسه غیر مستقل با میانگین 27 دانش آموز کانکسی و خطر آفرین در این استان وجود دارد.
به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، ' محمدحسین سجاد ' در جلسه شورای آموزش و پرورش استان اصفهان افزود: 43 درصد مدارس استان مستحکم، 37 درصد نیازمند مقاوم سازی، 19.6 درصد تخریبی و 25 مدرسه مستقل با میانگین 9 دانش آموز و 30 مدرسه غیر مستقل با میانگین 27 دانش آموز، کانکسی و خطرآفرین است.
وی بابیان اینکه استان اصفهان حدود 850 هزار دانش آموز دارد، اضافه کرد: 18 درصد مدارس این استان غیر دولتی و 7.6 درصد مدارس دو نوبته و میانگین تراکم دانش آموزی در هر کلاس 24.8 درصد است.
سجاد با بیان اینکه هیچ وسیله گازسوز غیر استاندارد در مدارس استان اصفهان وجود ندارد؛ گفت: 39 مدرسه این استان باید تخلیه شود که 25 باب از آنها در محدوده شهرستان اصفهان قرار دارند.
وی خاطرنشان کرد: 10.5 درصد اعتبارات استانی آموزش و پرورش معادل 68 میلیارد تومان به اداره کل نوسازی مدارس اختصاص یافته است.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اصفهان همچنین گفت: 72 درصد از طرح های نوسازی استان اصفهان توسط خیران انجام شده و 93 درصد از 164 طرحی که در حال تهیه نقشه و ساخت می باشد، مردمی و مشارکتی است.
به گزارش ایرنا، استاندار اصفهان نیز در این جلسه با قدردانی از تلاش اداره نوسازی و آموزش و پرورش استان در ساخت مدارس با نمای عالی و کلاس های خوب و مستحکم، گفت: با این تلاش ها، وجود حتی یک مدرسه کانکسی یا خشت و گلی در این استان قابل پذیرش نیست حتی اگر تعداد این مدارس در استان کم و نسبت آنها به کل هم بسیار کم باشد.
' محسن مهرعلیزاده ' تاکید کرد: مدارس کانکسی باید برچیده شود بطوری که در مهر سال آینده نباید هیچ مدرسه و کلاس کانکسی وجود داشته باشد و این کار باید از 22 بهمن امسال آغاز شود.
حدود 860 هزار دانش آموز در پنج هزار و 300 فضای آموزشی و 32 هزار کلاس درس در 41 منطقه و شهرستان استان اصفهان زیر نظر 52 هزار معلم مشغول کسب علم هستند.
ت/3011 / 2093 ** خبرنگار: آسیه معینی ** انتشاردهنده: اصغر دواتگر
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.