اجتماعی print
مشکلاتمان را با پول خودمان حل کنید +عکس
مشرق
0 comment   22 visibility
شنبه 30 دی 1396 ساعت 02:40
چکیده مطلب
گرچه ۲۹ دی ماه روز هوای پاک نام‌گذاری شده ولی در این روز نیز غلظت گردوغبار در خوزستان به ۶۶ برابر حد استاندارد رسید.
به گزارش مشرق، گرچه ۲۹ دی ماه روز هوای پاک نام‌گذاری شده ولی در این روز نیز غلظت گردوغبار در خوزستان به ۶۶ برابر حد استاندارد رسید و مردم برخی از شهرهای استان بار دیگر به دلیل شرایط جوی در خانه‌هایشان محبوس شدند.

گردوخاکی که از صبح امروز استان را احاطه کرده از منشأهای داخلی گزارش شده و شعاع دید را به شدت کاهش داده است. میزان ریزگردها به حدی است که بیماران تنفسی در منازلشان نیز ناچار به استفاده از ماسک‌های فیلتردار شده‌اند.

این پدیده چنان در خوزستان تکراری شده که حتی در رسانه ملی نیز به خوبی به آن اشاره نمی‌شود و گویا قسمتی از زندگی خوزستانی‌ها به شمار می‌رود. رسانه ملی با چشم پوشی از وضعیت خوزستانی‌ها بی‌شک در جهت عادی سازی این بحران همانند بحران‌ طوفان‌های شن در استان سیستان و بلوچستان گام بر می دارد.

در همین زمینه جمیلی یکی از شهروندان اهواز می‌گوید: «صدا و سیما موظف است وضعیت جوی استان و وقوع پدیده ریزگردها در خوزستان را هر چقدر هم که عادی شده باشد، به نمایش بگذارد تا مسئولان به داد این مردم  برسند، ما نمی‌خواهیم که فقط برایمان اشک بریزند بلکه می‌خواهیم با پولی که از همین استان به اقتصاد کشور تزریق می‌شود مشکلات مان را حل کنند».
در ادامه می‌توانید تصاویری از این پدیده که زندگی مردم استان را مختل کرده را ببینید.

کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.