اقتصادی print
بیمه آرمان به تعهداتش در زلزله کرمانشاه عمل کرده است
پارسینه
0 comment   20 visibility
شنبه 30 دی 1396 ساعت 15:20
چکیده مطلب
بیمه آرمان با هدف تسریع در روند عملیات بازسازی واحدهای تخریب شده مسکن مهر در زلزله کرمانشاه، علی الحساب 120 میلیارد ریال بابت خسارت این واحدها به بانک مسکن پرداخت کرده است.
به گزارش پارسینه ، این شرکت بر اساس تعهداتی که در پوشش بيمۀ مسکن مهر کرمانشاه بر عهده دارد، با توجه به شرایط ویژه منطقه و تأکید مسئولان از جمله نهاد ناظر مبنی بر بررسی و پرداخت سریع خسارت آسیب دیدگان حادثه، از تشریفات قانونی معمول صرف نظر کرده و این مبلغ را به صورت علی الحساب در اختیار بانک مسکن که بیمه­گذار اصلی بیمه آرمان است قرار داده است.
پوشش بیمه‌ای قراردادهای این شرکت با بانک مسکن از نوع مرهونات بانکی است و حدود هشت هزار واحد مسکونی مسکن مهر کرمانشاه از بدهکاران بانک مسکن تحت پوشش بیمه مرهونات بانکی بیمه آرمان قرار دارند که طبق کارشناسی های انجام شده خسارت وارده حدود 300 میلیارد ریال برآورد ‌شده و بدیهی است که بیمه آرمان حسب گزارش و مستندات ارسالی از سوی بانک مسکن، نسبت به پرداخت خسارت اقدام می کند.
همچنین علی رغم اینکه در قرارداد بانک مسکن و بیمه آرمان اعلام خسارت 30 روز قید شده اما بانک مسکن همچنان به اعلام خسارت ادامه می دهد و بیمه آرمان هم همکاری­های لازم را در این زمینه به عمل آورده است.
گفتنی است کارشناسان فنی بیمه آرمان همچنین در هفته های اول پس از وقوع زلزله بیش از چهار هزار واحد تخریب شده را در شهر‌های سر پل ذهاب، اسلام آباد غرب، روانسر و... مورد بازدید و ارزیابی قرار دادند و این فرایند همچنان برای تعیین تکلیف و پرداخت خسارات نهائی و تسویه آن ادامه دارد.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.