استان ها print
پایه دوازدهم مازندران میزبان ۴۵ هزار دانش آموز فنی و حرفه ای است
مهر
0 comment   8 visibility
یکشنبه 1 بهمن 1396 ساعت 08:24
چکیده مطلب
بهشهر- مدیر کل آموزش و پرورش مازندران گفت: با توجه به حذف دوره پیش دانشگاهی در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ و استقرار پایه دوازدهم ، مازندران میزبان ۴۵ هزار دانش آموز فنی و حرفه‌ای خواهد بود
به گزارش خبرنگار مهر، سید علی قاسمی شنبه شب در همایش تجلیل از اعضای شورای آموزش و پرورش شهرستان بهشهر در سالن توحید افزود: استقرار پایه دوازدهم در سال تحصیلی جدید از اهمیت بالایی برخوردار است و در این بخش با برنامه ریزی کامل وارد شده‌ایم.
وی گفت: از سال آینده با استقرار پایه دوازدهم بین ۱۵ تا ۱۷ هزار دانش آموز به هنرستانها اضافه می‌شود که باید برای فضا، کلاس، تجهیزات و امکانات از هم اکنون چاره اندیشی شود و اگر کار جمعی در این بخش انجام نشود؛ مسلماً" دچار بحران می‌شویم.
این مسئول بیان داشت: تعداد دانش آموزان فنی و حرفه‌ای مازندران با استقرار پایه دوازدهم از ۳۰ هزار دانش آموز به ۴۵ هزارنفر افزایش خواهد یافت.
مدیر کل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه باید مشارکت فرهنگیان، مربیان و مدیران برای کار مشارکتی در مدارس افزایش یابد؛ خاطر نشان کرد: باید زمکینه های مشارکت دانش آموزان هم در مدارس فراهم شود و متناسب با سطح هر دانش آموز به او مشارکت لازم داده شود.
قاسمی گفت: باید کار شورایی در بخش‌های مختلف آموزش و پرورش مورد توجه قرار گرفته و با تسهیل بخشی به کار شورایی آن را تقویت کنیم تا به اهداف مهم سازمانی برسیم.
وی از شوراهای آموزش و پرورش به عنوان یک مشارکت نظام مند و قانونمند یاد کرد که با قوت در دست اجرا است و بر این اعتقادیم که فعالیت‌ها باید از سمت فردی به گروهی هدایت شود.
مدیر کل آموزش و پرورش مازندران گفت: برای شوراهای آموزش و پرورش، ۲۲ وظیفه اعلام شده است که مهمترین وظایف آنان در راستای تجهیز منابع و توسعه است.
قاسمی افزود: شوراهای آموزش و پرورش تلاش‌های بسیاری را برای تحقق برنامه‌ها و اهداف مورد نظر انجام دادند اما برخی از مأموریت‌ها به دلیل مشکل جدی در تأمین منابع و یا عدم استفاده مناسب از این منابع محقق نشد.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.