بین الملل print
منامه ایران را به هدایت عملیات خرابکارانه در بحرین متهم کرد
مهر
0 comment   7 visibility
یکشنبه 1 بهمن 1396 ساعت 12:10
چکیده مطلب
وزیر کشور بحرین در جریان ارائه گزارشی سالانه از عملیات های امنیتی این وزارت خانه مدعی شده، افرادی که در بحرین دست به خرابکاری می زنند به وسیله ایران هدایت و مدیریت می شوند.
به گزارش خبرگزاری مهر، «راشد بن عبد الله آل خلیفه» وزیر کشور بحرین امروز در یک نشست خبری گزارشی در خصوص عملیات هایی که این وزارت خانه در سال ۲۰۱۷ انجام داده ارائه داد.
بر اساس این خبر که در صفحه رسمی وزارت کشور بحرین در توییتر منتشر شده است،  بن عبد الله اعلام کرد که این عملیات ها با جمع آوری اطلاعات با همکاری سازمان امنیت ملی بحرین و نهادهای اطلاعاتی و امنیتی این کشور آغاز شده است.
وی مدعی شده که این عملیات چند هفته به طول انجامیده است و در پی حمله به خط انتقال نفت در روستای «بوری» در ماه نوامبر گذشته اجرا شده بود. وزارت کشور بحرین با طرح ادعاهای نخ نمای خود  ایران را به دست داشتن در این حمله متهم کرده است.
وزیر کشور بحرین مدعی شده است افرادی که این عملیات را اجرا کرده اند به وسیله افرادی که در ایران حضور دارند مدیریت شده اند و این فراد با هماهنگی سپاه، نیروهای الحشد الشعبی عراق و حزب الله لبنان در ارتباط هستند تا نیروهای خود را آموزش دهند.
وزیر کشور بحرین بر مجازات این افراد تأکید کرده و گفته که اگر کشورهایی که به این افراد پناه داده اند به قوانین اینترپل یا همکاری دوجانبه پایبند نباشند، بحرین نیز تمام حقوق شهروندی این افراد را سلب خواهد کرد.
بن عبدالله مدعی شده است که این عملیات یکی از مهم ترین عملیات های پیشگیرانه در بحرین بوده است که طی آن ۴۷ نفر نیز بازداشت شده اند. به گفته او آنها به دنبال اجرای عملیات های ترور شماری از مسئولان بحرینی و تخریب تأسیسات نفتی این کشور بوده اند.
وی که در حال ارائه گزارشی در خصوص عملیات های نیروهای وزارت کشور بحرین در طول گذشته بوده است اعلام کرد که این متهمان این عملیات ها بازداشت شده اند.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.