اجتماعی print
استفاده از لیزر برای بهبود زخم های جراحی و سوختگی
انا
0 comment   6 visibility
دوشنبه 2 بهمن 1396 ساعت 09:15
چکیده مطلب
دبیر علمی کنگره جراحی پلاستیک با محوریت لیزر با تأکید بر اینکه تزریق بوتاکس فقط در مراکز مورد تایید وزارت بهداشت باید انجام شود، گفت: استفاده از لیزر و بوتاکس فقط برای انجام زیبایی نیست بلکه جهت ترمیم صورت برای افراد دچار فلج اعصاب صورت و بیماران دچار زخم ناشی از جراحی و سوختگی نیز کاربرد دارد.
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، محمد حسین کاردر، دبیر علمی کنگره جراحی پلاستیک با محوریت لیزر اظهار کرد: این کنگره ۱۱ و ۱۲ و دوازدهم بهمن ماه امسال با هدف ارائه جدیدترین دستاوردهای علمی و روش‌های نوین جوان‌سازی صورت همچون روش لیزر، فیلر و بوتاکس در تالار امام بیمارستان امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.
وی افزود: هرچند که روش‌های جوان‌سازی صورت به روش تزریق ژل و بوتاکس همچنین لیزرهای مختلف ساده به نظر می‌رسد ولی همه این اقدامات باید توسط پزشکان متخصص دوره دیده در مراکز دارای مجوز رسمی و تحت تاییدیه وزارت بهداشت انجام شود.
دبیر علمی کنگره جراحی پلاستیک یادآور شد: در ایران نیز همچون بسیاری از کشورهای جهان، روش‌های کم تهاجمی همچون تزریق ژل و بوتاکس و استفاده از لیزرهای مختلف برای جوان سازی صورت استفاده می‌شود که اقبال این روش‌ها روز به روز در حال افزایش است البته باید توجه داشت که کاربرد لیزر و بوتاکس فقط برای زیبایی نیست بلکه جهت ترمیم صورت برای افرادی که دچار فلج اعصاب صورت شده یا از زخم ناشی از جراحی و سوختگی رنج می‌برند نیز کاربرد دارد.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بیان کرد: استفاده از این روش‌ها جزو شایع‌ترین جراحی‌ها و عمل‌های زیبایی به شمار رفته که البته آمار دقیقی در مورد تعداد جراحی‌های زیبایی همچون جراحی‌های بینی به صورت رسمی در دسترس نیست.
کاردر ادامه داد: هزینه جوانسازی صورت بستگی به نوع کار، کیفیت آن و نحوه انجام عمل دارد و در واقع باید توجه داشت که در همه این اقدامات باید در مراکز دارای مجوز از وزارت بهداشت انجام شود چرا که برخی از افراد تبلیغ می‌کنند که این اقدام را با هزینه‌ای کمتر انجام می‌دهند در حالی که مراکز آنها مورد تایید وزارت بهداشت نیست و می‌تواند عوارض زیادی را برای افراد به همراه داشته باشد.
وی عنوان کرد: از طرفی نیز برخی از این مراکز زیبایی از آنجایی که مجوز لازم را ندارند از محصولات فاقد مجوز وارداتی از کشور چین استفاده می‌کنند و این افراد بدون گذراندن دوره آموزشی اقدام به چنین کاری می‌کنند برهمین اساس مردم باید در این زمینه بسیار دقت کنند که از آنها سوء استفاده نشود.
دبیر علمی کنگره جراحی پلاستیک ادامه داد: انواع روش‌های جوان‌سازی صورت از جمله استفاده از انواع لیزرها وجود دارد که تعرفه هر کدام از آن‌ها در کتاب ارزش گذاری نسبی وزارت بهداشت مشخص شده و در واقع تعرفه و کد جراحی دارد.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.