علمی print
نحوه تزیین مو کودکان
نی نی بان
0 comment   3 visibility
دوشنبه 2 بهمن 1396 ساعت 09:36
چکیده مطلب
ممکن است فرزند شما از شانه کردن موهایش متنفر باشد، حتی وقتی با یک برس به او نزدیک می شوید گریه و زاری می کند.
ممکن است فرزند شما از شانه کردن موهایش متنفر باشد، حتی وقتی با یک برس به او نزدیک می شوید گریه و زاری می کند. این موضوع باعث می شود موهای او به هم پیچیده شود و گره بخورد. هر بار که سعی می کنید موهایش را شانه بزنید حالت دفاعی به خود می گیرد و این موضوع باعث می گردد پس از مدتی کوتاه هر دوی شما از شانه زدن روزانه موهای کودک نفرت پیدا می کنید.
برخوردی معنادار و واقعی داشته باشید. شانه کردن موهای کودک امری انتخابی نیست. این کار را انجام دهید و به اعتراض او توجهی نکنید. در واقع او باید یاد بگیرد که با این مسئله زندگی کند. اگر آرام باشید و از یک شامپوی نرم کننده نیز استفاده کنید بسیار موثرتر خواهد بود.
بگذارید فرزندتان چندین روبان، گل سر و تزئینات مختلف دیگر را برای موهایش انتخاب کند. هر روز به او اجازه بدهید تصمیم بگیرد که از کدام یک استفاده کند و شما به چه صورتی موهایش را ببندید.
هنگامی فرزندتان مشغول تماشای تلویزیون، خواندن کتاب یا انجام بازی است موهایش را مرتب کنید. اگر مشغول انجام کاری باشد کمتر به این مسئله توجه می کند که با موهایش چه می کنید.
به فرزندتان بیاموزید چگونه خودش موهایش را شانه کند. کودکان حدود 6 سالگی می توانند این کار را یاد بگیرد. ابتدا مجبور می شوید کار را خودتان تمام کنید اما فرزندتان با تمرین بیشتر مراقبت از موهای خود را می آموزد.
گاهی بازی «آرایشگر» را با دخترتان انجام دهید. بگذارید او موهای شما را مرتب کند و شما نیز موهای او را به صورت غیر معمول حالت بدهید. در این حالت عکس بگیرید و این کار را به نوعی سرگرمی جالب تبدیل کنید.
اگر از هیچ یک از این روش ها نتیجه مطلوب نگرفتید و واقعا از بحث کردن درباره شانه کردن موی او خسته شده اید، موهایش را مطابق با مدلی ساده کوتاه کنید. مدل های موی کوتاه قشنگی وجود دارد. موهای کودک مجدد رشد خواهند کرد ولی در آینده برای داشتن موهای بلند آماده تر خواهد بود.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.