فرهنگی print
مجلس به دنبال بالابردن سطح آموزش راهنمایان گردشگری است
مهر
0 comment   34 visibility
سه شنبه 3 بهمن 1396 ساعت 11:54
چکیده مطلب
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: اگر با فرهنگ کشور خود و سرزمین مخاطب آشنایی نداشته باشیم ارتباط مناسب در بستر گردشگری شکل نمی گیرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، برنامه گفتگوی فرهنگی با موضوع رتبه بندی راهنمایان گردشگری در ارتباط تلفنی با سید احسان قاضی زاده هاشمی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از آنتن رادیو گفتگو پخش شد.
قاضی زاده هاشمی در ابتدای این برنامه گفت: در حال حاضر گروه ها و مجموعه های مختلف گردشگری داریم که باید سامان دهی شوند البته نه به  این معنی که شاهد تنوع آژانس ها، تشکل ها ویا مجموعه ها نباشیم.
وی افزود: همه این مجموعه ها باید از قواعد عمومی به خصوص در مورد آموزش نیروها در قالب تور لیدرها و راهنمایان استفاده کنند. اولین شناخت باید فرهنگ شناسی باشد کسانی که مولد حوزه گردشگری هستند باید نه تنها کشور خودمان را به معنی واقعی کلمه از لحاظ جاذبه ها، توانمندی ها، تاریخ و جغرافیا بشناسند و آشنا به حوزه اقوام متنوع فرهنگی در کشور باشند بلکه باید نسبت به جهان هم شناخت کافی داشته باشند.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه این شناخت به صورت تجربی به دست نمی آید و نیازمند حوزه آموزش است، افزود: آموزش شرط لازم است ولی مهم تر از آن دانستن هویت و تاریخ و فرهنگ کشورمان است. اگر ما با فرهنگ و هویت کشور خودمان و سرزمین مخاطبمان آشنایی نداشته باشیم ارتباطی که قرار است در بستر گردشگری شکل بگیرد اتفاق نمی افتد و در این زمینه توفیقی نخواهیم داشت.
قاضی زاده هاشمی گفت: ما در حال حاضر ارتباط خوبی با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گرفته ایم و فراکسیون گردشگری مجلس هم فعال شده است. کمیسیون فرهنگی مجلس هم روی این موضوع تمرکز بیشتری کرده است. دو هفته پیش جلسه ای با متولیان حوزه گردشگری در تهران داشتیم و قرار است یک سری برنامه و سیاست گذاری های ثابت  توسط خود آژانس ها پیاده سازی شود.
این نماینده مجلس در ادامه گفت: این مسئله در رشد بازار آنها و ارتقاء درآمدها تاثیر بسزایی دارد چرا که یکی از مهمترین مقوله ها در حوزه گردشگری کیفیت بالای خدمات است. خیلی از تورهای گردشگری در طول زمان زمین خورده اند چرا که به دنبال درآمدهای لحظه ای و آنی بودند و به طور کامل مشتریان خود را از دست داده اند. این موضوع برای سایر گروه ها درسی شده که کیفیت کار خود را  از طریق ارتقاء آموزش ها و استفاده از نیروهای نخبه بالا برده و درآمد بیشتری کسب کنند.
وی در پایان گفت: کتاب هایی توسط نهادهای مردمی شهرداری پیش از این آماده شده بود ولی اینکه تورگردشگری به صورت حرفه ای یا چند زبانه و اینکه تهران خود مقصد گردشگری به خصوص برای خارجی ها باشد مورد غفلت واقع شده است.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.