سیاسی print
دولت تکلیف بودجه نیروی انتظامی را مشخص کند
انا
0 comment   7 visibility
سه شنبه 3 بهمن 1396 ساعت 12:00
چکیده مطلب
رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید برای یک بار تکلیف بودجه نیروی انتظامی را از باب جاری، توسعه، تجهیزات فرسوده، کلانتری ها و... حل و فصل کند.
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری آنا، محمدجواد کولیوند در نشست علنی امروز (سه شنبه 3 بهمن) مجلس شورای اسلامی در جریان ارائه گزارش کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی درخصوص اجرای قانون بودجه 96 گفت: وزارت کشور، نیروی انتظامی، سازمان ثبت احوال، امور شهرداری ها و دهیاری های کشور، سازمان مدیریت بحران کشور، اماکن، وزارتخانه از جمله سازمان هایی هستند که در کمیسیون شوراها و امور داخلی موضوعات آنها بررسی می شود.
نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نکاتی که ما برای پیشنهاد توجه به سازمان مدیریت و برنامه ریزی و دولت برای سال 97 داریم، چند نکته است که بیان می کنم. البته عدد و رقم بودجه های اعلام شده مشخص است، اما چون ریاست مجلس گفتند که مواردی که باید مورد توجه سازمان مدیریت در سال 97 مدنظر باشد را بیان می کنم.
وی ادامه داد: اولین نکته اینکه در بودجه وزارت کشور عدم تخصیص های به موقع مانند بحث انتخابات الکترونیکی است و شما می دانید که حدود 39 سال از انقلاب اسلامی می گذرد و انتخابات های متعدد از حدود 20 الی 22 فرآیند، 2 فرآیندش کماکان دستی انجام می شود؛ یکی راجع به شمارش و دیگری اخذ رأی است و ما عملاً اگر در بخش انتخابات الکترونیکی کار را پیش ببریم، بسیاری از خطاهای اپراتورها و مسائل وابسته به این را جلوی آن را می گیریم ولی بخشی از این کار اساسی در کشور انجام شده اما تخصیص اعتبار آن متاسفانه کافی نیست.
کولیوند تصریح کرد: جرایم کمیسیون های ماده 99 است، در بودجه سال 97، جرایم کمیسیون ماده 99 که تا سقف 4 هزار میلیارد دیده شده بود، حذف شده است، بنابراین این بودجه مربوط به ساخت و سازهای خارج از حریم شهرها و روستاهاست و هم اکنون که حذف شده چه اتفاقی می افتد؟
وی افزود: شاید گفته شود باید مراقبت کنید که نسازند و اگر اتفاق افتاد این جریمه ها کجا می رود؟ و همه اینها باید تخریب شود و در اینجا بالاخره خلأ مانده است و در انتها باید تعیین تکلیف شود و کمیسیون ماده 99 باید تکلیف خود را بداند که باید چه اتفاقی در این راستا بیفتد.
نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بحث بعدی فرآیند پیچیده روند تصمیم گیری در سیستم اداری کشور است، بنابراین دولت باید این موضوع را هر طوری که هست، به هر شکل ممکن سیاستگذاری کند و تصمیم گیری ها در داخل دستگاه های اداری ما بسیار کند و یا بعضاً با دلسردی انجام می شود و سرمایه گذاری داخلی قطعاً با مشکل روبرو می شود.
کولیوند یادآور شد: عمدتاً استعلام ها با تاخیر داده می شود و وابسته کردن بندهای بودجه به ردیف های تخصیصی که تخصیص آن مشخص نیست و ما در بودجه 96 در بندهایی داریم 2هزار و 500میلیارد از ماده 10 بحران به بهداشت و درمان بدهیم ، اما این امر صورت نگرفته است.
این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: از همین ماده 10 در حدود 113 هزار و 500 به صندوق خشکسالی کشاورزی بدهیم، اما این مهم عملیاتی نشده است.
وی ادامه داد: دولت باید برای یک بار تکلیف بودجه نیروی انتظامی را از باب جاری، توسعه، تجهیزات فرسوده، کلانتری ها و... حل و فصل کند. همچنین قرار بر این بود که در سال 97 کل کارت های هوشمند ملی تمام بشود، اما مطمئناً با این اوضاعی که ما داریم، تمام نمی شود.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.