فرهنگی print
دستمزد بالای بازیگران در تئاتر فقط یک بزرگنمایی است/همینکه با چهره ها تئاتر رونق گرفته باید خدا را شکر کنیم
میزان
0 comment   12 visibility
چهارشنبه 4 بهمن 1396 ساعت 08:50
چکیده مطلب
بازیگر سریال "زیر تیغ" گفت: در این دوره جشنواره فیلم فجر کارگردانان خوبی حضور دارند که کارشان را بلد هستند اما دچار تردیدهایی شده اند که نشان می دهد دخالت مدیریت در آثار فکری آن ها تاثیر گذاشته است.

هوشنگ توکلی بازیگر تئاتر و سینما در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان درباره وضعیت فعلی عرصه هنر گفت: در دو حوزه سینما و تئاتر در حال حاضر موفق هستیم، سینمایمان بسیار پیشرفت کرده است و نسل های دوم و سوم بی نظیر هستند.
وی در همین راستا افزود: اگر مدیریت های هنری در تخصص و مسئولیت خود درست تکیه بزنند، امکانات را به درستی بین هنرمندان توزیع کنند و به نسل جوان هنر احترام بگذارند آثار بسیار خوبی را شاهد خواهیم بود اما اگر در کار سینماگران و هنرمندان  تئاتر دخالت کنند این هنرمندان دچار بحران می شوند.
بازیگر "زیر تیغ" درباره دوره سی و ششم جشنواره فیلم فجر اظهار کرد: در این دوره جشنواره فیلم فجر کارگردانان خوبی حضور دارند که کارشان را بلد هستند اما دچار تردیدهایی شده اند که نشان می دهد دخالت مدیریت در آثار فکری آنها تاثیر گذاشته است.
توکلی با اشاره به این که بازیگران سینما در تئاتر ورود کرده اند این مسئله را بسیار خوب دانست و بیان کرد: تئاتر ما به این دلیل رونق گرفته و از نظر کمّی فوق العاده است. تقریبا در تهران هر شب 100 نمایش در روی صحنه اجرا می شود و ابن شهر هیچوقت در طول عمر طولانی اش چنین شانسی نداشته است. همچنین رابطه خوبی بین تماشاچیان و هنرمندان برقرار شده که بسیار خوب است.
وی در ادامه تصریح کرد: کمی زمان می برد تا بین بازیگران خوب و ضعیف وارد شده در تئاتر تفکیک ایجاد شود یعنی برخی نمایش ها با حضور بازیگر ستاره و برخی نمایش ها نیز با بازیگران گمنام و کمتر آشنا روی صحنه می رود که تحقق این مسئله نیاز به زمان دارد.
این کارگردان تئاتر درباره دستمزدهای بالای برخی بازیگران وارد شده در تئاتر خاطرنشان کرد: بازیگرانی که تماشاچیان زیادی با خود می آورند به دلیل جذب مخاطب دستمزد بیشتری دریافت می کنند و این مسئله اتفاقا بسیار خوب است. موضوع دستمزد بالای بازیگران تئاتر که بسیار سر زبان ها افتاده فقط یک بزرگنمایی است و منصفانه نیست. همین که با حضور ستاره ها تئاتر مورد استقبال قرار می گیرد باید خدا را شکر کرد.
انتهای پیام/
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.