ورزشی print
ناکامی هندبال ایران با مربی 2 ماهه / اتفاقات قبلی تکرار شد!
میزان
0 comment   8 visibility
چهارشنبه 4 بهمن 1396 ساعت 09:00
چکیده مطلب
تیم ملی هندبال ایران با شکست مقابل کره جنوبی شانس خود را برای صعود به مرحله نیمه نهایی رقابت‌های قهرمانی آسیا و همچنین حضور در جام جهانی از دست داد

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، تیم ملی هندبال ایران با شکست مقابل کره جنوبی شانس خود را برای صعود به مرحله نیمه نهایی رقابت‌های قهرمانی آسیا و همچنین حضور در جام جهانی از دست داد تا یک ناکامی دیگر برای هندبال ایران ثبت شود.
در خصوص عوامل ناکامی تیم ملی هندبال ایران موراد زیادی مطرح شده است. از یک طرف برخی منتقدان اعتقاد دارند کادر فنی تیم ملی در این ناکامی نقش پررنگی دارند و از طرف دیگر بازیکنان لژیونر و پرمدعای تیم ملی هم نتوانستند حتی نیمی از انتظاراتی که از آنها می‌رود را برآورده کنند.
پیش از این که ماچک به عنوان سرمربی تیم ملی هندبال ایران انتخاب شود صحبت‌های زیادی در خصوص استخدام یک مربی مطرح خارجی مطرح شد اما در نهایت ماچک اسلوونیایی که پیش از این هم 2 بار سرمربی تیم ملی هندبال ایران بود برای 2 ماه سرمربیگری این تیم را بر عهده گرفت. نکته مهم و قابل توجه این که هندبال ایران هیچ گاه نتوانسته با مربیان خارجی به موفقیتی دست پیدا کند. شاید یکی از دلایل این موضوع، انتخاب‌های اشتباهی بوده باشد که در طول سال‌های گذشته انجام شد و بدون شک ماچک هم جزو همین انتخاب‌های اشتباه محسوب می‌شود.
در بازی تیم‌های ایران و کره جنوبی اشتباهات تاکتیکی ماچک باعث شد نسخه تیم ایران در همان نیمه اول پیچیده شود و زمانی ملی‌پوشان هندبال کشورمان به خود آمدند که دیگر دیر شده بود. یکی از مهمترین نقاط ضعف ماچک در تصمیم‌گیری‌هایش است.  او بیشتر از این که در انتخاب نفرات اصلی تیم ملی بر اساس تاکتیک و همین طور شرایط تیم حریف تصمیم بگیرد به دنبال راضی کردن بازیکنانی است که پیش از این هم صحبت در خصوص اختیارات بیش از حد آنها در تیم ملی شده بود.
شایعات زیادی در مورد این که ارنج تیم ملی توسط برخی بازیکنان چیده می‌شد مطرح شده است که اگر این گونه باشد باید برای هندبال ایران متاسف بود. هندبال ایران مدت‌هاست حال و روز خوشی ندارد و در صورتی که نسخه شفابخشی برای آن پیچیده نشود اوضاع بدتری هم در انتظار آن خواهد بود.
انتهای پیام/
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.