بین الملل print
رغبت کم شهروندان آلمانی به تشکیل مجدد ائتلاف بزرگ در کشورشان
تسنیم
0 comment   24 visibility
چهارشنبه 4 بهمن 1396 ساعت 11:45
چکیده مطلب
در آستانه شروع مذاکرات رسمی جهت تشکیل مجدد ائتلاف بزرگ در آلمان نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می‌دهد که تردیدهای شهروندان آلمانی نسبت به تشکیل چنین ائتلافی در کشورشان افزایش پیدا کرده است.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه آلمانی "دی ولت"، در آستانه شروع مذاکرات رسمی بین اتحادیه احزاب متحد مسیحی و حزب سوسیال دموکرات جهت تشکیل مجدد ائتلاف بزرگ در این کشور نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد که همواره شک و تردید آلمانی ها نسبت به تشکیل چنین ائتلافی در کشورشان بیشتر می شود.
نتایج این نظرسنجی نشان می دهد که از هر سه شهروند آلمانی تنها یک نفر ( 31 درصد) تشکیل مجدد ائتلاف بزرگ در کشورشان را خوب ارزیابی می کنند.
این نظرسنجی که از طرف موسسه "اینسا" و به سفارش نشریه "بیلد" آلمان بعد از کنگره اخیر حزب سوسیال دموکرات و موافقت این حزب با تشکیل مجدد ائتلاف بزرگ از بین 1169 آلمانی واجد شرایط رای دادن انجام گرفته است نشان می دهد که حدود نیمی از شهروندان آلمانی تشکیل چنین ائتلافی در کشورشان را خوب نمی دانند. اکثریت شهروندان البته انتظار دارند که این ائتلاف در تمام دوران قانونگذاری بعدی باقی بماند.
به اعتقاد شهروندان آلمانی حزب دموکرات مسیحی برنده بزرگ مذاکرات اولیه بین احزاب جهت تشکیل ائتلاف بزرگ است. 34 درصد شهروندان اعتقاد دارند که این حزب در این مذاکرات کار خود را پیش برده است. 16 درصد هم بر این باورند که حزب سوسیال مسیحی آنچه را که می خواسته از این مذاکرات به دست آورده است. تنها 10 درصد شهروندان بر این باورند که حزب سوسیال دموکرات در این مذاکرات به خواسته های خود رسیده است.
حزب سوسیال دموکرات روز یکشنبه در کنگره ویژه حزب خود درباره پذیرش مذاکرات رسمی جهت تشکیل ائتلاف بزرگ در آلمان تصمیم گیری کرد.
در این کنگره 362 نماینده حزب سوسیال دموکرات به پذیرش مذاکرات رسمی با اتحادیه احزاب متحد مسیحی جهت تشکیل ائتلاف بزرگ رای مثبت داده و 279 نفر هم با آن مخالفت کردند. یک نفر هم به این مسئله رای ممتنع داد.
مذاکرات جهت تشکیل مجدد ائتلاف بزرگ در هفته جاری در آلمان آغاز می شود و هدف، نهایی شدن آن تا اوایل فوریه است. البته رئیس فراکسیون اتحادیه احزاب متحد مسیحی موضع محتاطانه تری در قبال این مسئله داشته و برای نهایی شدن این مذاکرات حداکثر در اولین هفته ماه مارس ابراز امیدواری کرده است.
رئس جمهور آلمان از احزاب بزرگ آلمانی تشکیل هر چه سریع تر دولتی پایدار در آلمان را درخواست کرده است.
انتهای پیام/
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.