استان ها print
قانون تعرفه گذاری برای پرستاران سبب بی انگیزگی آنها شده است
تسنیم
0 comment   7 visibility
چهارشنبه 4 بهمن 1396 ساعت 17:49
چکیده مطلب
رئیس شورای عالی نظام پرستاری کشور گفت: قانون "تعرفه‌گذاری" برای پرستاران سبب بی‌انگیزگی آنها شده است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، طاهره زاهد‌صفت در نشست خبری در دفتر خبرگزاری تسنیم گیلان اظهار داشت: پرستاران انسان‌هایی هستند که با صبر و بردباری عجین شده‌اند و با رفتاری زینب‌گونه در این شغل سخت و شیرین پایداری می‌کنند.
رئیس شورای عالی نظام پرستاری کشور ارتقاء سطح مراقبت ایمن و باکیفیت از بیماران را از اهداف کار پرستاران دانست و عنوان داشت: پرستاری از قدمت بالایی برخوردار است و ما روز به روز شاهد حرفه‌ای‌تر شدن و توانمندتر شدن پرستاران کشور هستیم.
زاهدصفت با بیان اینکه حوزه پرستاری در ایران برای رسیدن به اهداف ارتقاء سطح سلامت به‌دنبال آن است تا مانند برخی کشورها در این زمینه به تکامل برسد گفت: امروز برای اینکه بتوانیم خدمات مناسبی به بیماران ارائه دهیم نیازمند فاکتورها و ایده‌آل‌هایی هستیم که هنوز در ایران به آن نرسیده‌ایم.

وی شاخص نیروی انسانی ایران را در حوزه پرستاری را شاخصی غیر استاندارد معرفی کرد و اظهار داشت: در حال حاضر پرستاران در سطح کشور از جان خود مایه گذاشته‌اند تا برنامه‌های تکلیفی وزارت بهداشت در راستای ارائه خدمات درمانی مناسب به بیماران را به‌خوبی اجرا کنند.
رئیس شورای عالی نظام پرستاری کشور با اعلام اینکه بر اساس نظرات کارشناسان بین‌المللی، حوزه پرستاری ایران از جایگاه مناسبی در جهان برخوردار است گفت: در سال‌های اخیر عدم اجرای قوانینی در حوزه پرستاری مانند قانون "تعرفه‌گذاری" برای پرستاران سبب دلسردی و بی‌انگیزگی آنها شده است.
زاهدصفت با تاکید بر لزوم تامین امنیت شغلی برای پرستاران خاطرنشان کرد: با وجود تمام مشکلات و کمبودها پرستاران همواره در تمام صحنه‌ها و لحظات بحرانی آماده خدمت‌رسانی به مردم هستند که نمونه آن را در زلزله‌های اخیر مشاهده کردیم.
رئیس شورای عالی نظام پرستاری کشور با بیان اینکه شغل پرستاری و سختی‌های آن هر روز بیشتر از گذشته در جامعه شناخته می‌شود عنوان داشت: پرستاران تمام کمبودهای موجود را تحمل می‌کنند تا با عشق و علاقه به مردم خدمت‌رسانی کنند.
معاون اجرایی نظام پرستاری رشت نیز در این جلسه ضمن ارائه توضیحاتی پیرامون "طرح تحول سلامت" اظهار داشت: برخی کارشناسان این طرح را بر گرفته از کشور ترکیه دانستند و برخی آنان را الگوبرداری شده از طرح اوباما که برای ارائه بیمه همگانی در آمریکا بود دانستند.
محمدحسین دلسوز با انتقاد از عدم انجام اقدامات کارشناسی مناسب در راستای ارائه "طرح تحول سلامت" عنوان داشت: در هنگام ارائه این طرح، نظام ارجاع و طرح "پزشک خانواده" نادیده گرفته شده بود.
وی با اشاره به بودجه تخصیص داده شده توسط دولت به اجرای طرح تحول سلامت خاطرنشان کرد: اجرای این طرح در مراحل نخست برای مردم مفید بود و سبب کاهش هزینه‌های درمانی شد اما در مرحله چهارم اجرای آن، تعرفه‌های پزشکی 2.5 برابر افزایش پیدا کرد.
معاون اجرایی نظام پرستاری رشت با اعلام اینکه دولت سرمایه‌گذاری بسیار زیادی برای اجرای طرح تحول سلامت کرده بود تصریح کرد: متاسفانه اقدامات کارشناسی برای شناسایی افراد نیازمند به این طرح انجام نشده بود و به جای 5 میلیون نفر، 11 میلیون نفر در این طرح قرار گرفتند.
دلسوز با اعلام اینکه عدم مدیریت مناسب طرح تحول سلامت سبب بروز معوقات پرستاران و افزایش نارضایتی آنان شد خاطرنشان کرد: در حال حاضر پرستاران و پیراپزشکان استان گیلان یکسال معوقات کارانه و اضافه‌کار دارند.
مسئول کمیسیون رفاهی نظام پرستاری رشت نیز در این جلسه با اشاره به وضعیت معیشتی پرستاران ابراز داشت: عدم پرداخت مناسب حقوق پرستاران و افزایش معوقات آن‌ها سبب می‌شود تا شرایط مالی سختی را در زندگی متحمل شوند.
اسماعیل صفری‌نژاد با بیان اینکه عدم پرداخت مناسب مزایای پرستاران سبب کاهش انگیزه فعالیت در آنان می‌شود اظهار داشت: ایجاد امنیت شغلی برای پرستاران از اقداماتی است که باید توجه ویژه‌ای نسبت به آنان شود.
انتهای پیام/ش
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.