اقتصادی print
توضیح بورس تهران درباره تجمع امروز سهامداران کنتورسازی
ایرنا
0 comment   6 visibility
شنبه 7 بهمن 1396 ساعت 15:35
چکیده مطلب
تهران- ایرنا- مدیر روابط عمومی و امور بین الملل بورس تهران در واکنش به تجمع برخی سهامداران کنتورسازی در مقابل تالار بورس که امروز صورت گرفت، توضیحاتی ارائه کرد.
به گزارش ایرنا به نقل از بورس تهران، حمید روح بخش در سخنانی اظهار داشت: با توجه به سابقه رفتار هیجانی تعدادی از سهامداران شرکت کنتور سازی و به منظور حفظ آرامش، بیش از 100 معامله گر شرکت های کارگزاری و تعداد زیادی از سرمایه گذاران حقیقی حاضر در تالار، از ورود این افراد به تالار حافظ ممانعت به عمل آمد و ورود و خروج سایر افراد برای پیگیری فعالیت های اداری با نظارت انتظامات در جریان بوده است.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده تصریح کرد: اخیرا مرحله دوم خرید سهام شرکت کنتورسازی از روز چهارشنبه 4 بهمن 96 آغاز و تا روز چهارشنبه 11 بهمن ماه به مدت 6 روز کاری ادامه دارد.
روح بخش اضافه کرد: سهامدارانی که تمایل به فروش سهام آکنتور دارند باید به کارگزاری های عضو بورس تهران در سراسر کشور مراجعه کرده و دستور فروش و فرم تعهد نامه واگذاری سهام را تکمیل کنند.
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل بورس تهران به تعداد سهام قابل فروش اشاره کرد و افزود: امکان فروش برای هر کد حقیقی حداکثر تا 3 هزار سهم فراهم می باشد.
روح بخش یادآوری کرد: در مرحله اول خرید سهام آکنتور بیش از 3 میلیون سهم خریداری شد که بیش از 2 هزار کد اقدام به فروش کردند و در نهایت یک هزار و 426 سهامدار از ترکیب سهامداری این شرکت خارج شدند.
به گزارش ایرنا، سهامداران شرکت کنتورسازی امروز (شنبه) با ادعای همکاری نکردن نهادهای ذیربط، بار دیگر در مقابل تالار معاملات بورس تهران تجمع کردند.
سهامداران شرکت کنتورسازی با وجود ارایه طرحی از سازمان بورس برای خرید بخشی از سهام آنها، همچنان نسبت به وضعیت نامعلوم این شرکت معترض هستند.
ماجرای سهام شرکت کنتورسازی از چند ماه پیش؛ سازمان بورس، نهادهای نظارتی و قضایی را به خود مشغول کرده و هنوز گره این معضل باز نشده است.
این مسائل پس از آن رخ داد که شرکت کنتورسازی گزارش ها و اطلاعات غیرواقعی منتشر کرد که افزایش قیمت سهام این شرکت را به دنبال داشت.
پس از افشای غیرواقعی بودن این اطلاعات، سهامداران این شرکت، با خسارت هایی روبرو شدند.
نماد شرکت کنتورسازی به دلیل ابهام در ارایه اطلاعات مربوط به صورت های مالی متوقف شد و به علت تخلف در ارایه اطلاعات، سهامداران این شرکت بلاتکلیف و با زیان فراوانی روبرو شدند.
سهامداران شرکت کنتور سازی تاکنون چندین بار تجمعات اعتراضی خود را در مقابل شرکت بورس تهران و سایر نهادهای ذیربط برگزار کرده اند.
اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام 2022**
خیرنگار: میثم طاهری* انتشاردهنده: فرهاد راستی
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.