سیاسی print
زیباکلام چگونه از دادن پول مردم کرمانشاه طفره می رود+ عکس
مشرق
0 comment   30 visibility
دوشنبه 9 بهمن 1396 ساعت 15:13
چکیده مطلب
استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران که در خصوص کمک‌های مردمی برای زلزله زدگان کرمانشاهی بسیار تحت فشار است با غلط‌های فاحش املایی سعی کرد به منتقدان پاسخ دهد.
سرویس سیاست مشرق - زلزله کرمانشاه با نوع دوستی مردم ایران نسبت به مردم زلزله زده این استان همراه شد. برخی از چهره‌های سرشناس یا همان سلبریتی‌ها با ارائه شماره حساب از مردم درخواست کمک کردند و با واکنش مثبت آنان روبرو شدند.
«صادق زیباکلام»، استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران نیز یکی از این افراد بود. وی به ادعای خودش توانست که سه میلیارد و چهارصد میلیون تومان جمع آوری کند.
اما با وجود اینکه مردم شهرهای زلزله زده مثل سرپل ذهاب در شرایط بحرانی به سر می برند، زیباکلام پول ها را هنوز در حساب شخصی‌اش نگاه داشته است. او در مصاحبه‌ای که در این زمینه با روزنامه شرق داشت بیان کرد که می خواهد با این پول یک روستای نمونه فرهنگی به نام «دهکده امید» با کتابخانه و خانه فرهنگ بسازد. در این زمینه سیل انتقادات به سمت وی روانه شد که چرا یک استاد دانشگاه شرایط حاد و بحرانی مناطق زلزله زده را درک نمی کند و به فکر آرزوهای طول و دراز فرهنگی است. مردمی که خانه ندارد چگونه کتابخانه می‌خواهند! متاسفانه این انتقادات با مرگ دو کودکی که از سرما جان سپردند که یکی از کودکان «سارینا ذهابی» بود، همراه شد.
در این رابطه بیشتر بخوانید: زیباکلام پول مردم زلزله‌زده را کجا خرج کرد؟
فرار رو به جلوی «زیباکلام» برای عدم پاسخگویی درباره مرگ «سارینا»+عکس
مردم زلزله‌زده کرمانشاه از سرما می‌لرزند؛ زیباکلام پول را در حساب خودش نگه داشته است!
زیبا کلام اما در صدد پاسخ‌گویی برآمد و با تهمت‌پراکنی خود را سلبریتی نامید و عنوان کرد این موج برای تخریب سلبریتی‌های چون او به راه افتاده است. این درحالی بود که انتقاداتی نسبت به سلبریتی‌ها صورت نگرفته است و حتی کار آنان نیز در این حیطه تحسین شده است. «نرگس کلباسی» یکی از نیکوکاران است که مانند یک مهندس ناظر بر سر پروژه‌های خیرخواهانه خود حضور داشته و به داد مردم زلزله زده رسیده است.
نرگس کلباسی که مانند زیباکلام کمک‌های مردم دریافت کرد به مناطق زلزله زده رفت
این استاد دانشگاه در توئیتی که غلط‎های املایی-نگارشی فاحشی در آن موجود است مطرح کرد:
در سونامی سارینا علیه سلبرتی‌ها (سلبریتی) چندین جریان به هم پیوسته بودند. از جمله جریانی که اعتراضات مشهد را علیه دولت براه انداخت. دوم انتقام گیری از سلبرتی‌ها ( سلبریتی) به واسطه اقبال مردم بود بآنها و در مقابل بی اعتنایی به نهادهای رسمی. میخواهند با بی اعتبار ساختن سلبرتی‌ها به مردم الغا (القاء) کنند اشتباه کردید بانها اعتماد کردید.
پاسخ جالب زیباکلام به منتقدان و تلاش برای انحراف افکار عمومی با تهمت‌پراکنی
در این نوشتار مشخص نیست که چگونه یک استاد دانشگاه خود را سلبریتی می‌نامد. موضوعی که از سوی کاربران شبکه‌های اجتماعی هم تعجب‌آور عنوان شد. البته هر چند که زیباکلام خواسته این انتقادات را با دوقطبی مطلوب خود حمله جناح مقابل قلمداد کند اما بعد از این ماجرا اصلاح‌طلبان هم به وی انتقاد کردند و با گرفتن غلط های املایی وی استدلالش را تلاش برای توجیه بیهوده افتضاحی که به بار آورده عنوان کردند.
پاسخ «نادر فتوره‌چی» روزنامه‌نگار اصلاح طلب به صادق زیباکلام
به هر جهت این ماجرا ابعاد متفاوتی دارد که به نظر می رسد بایستی نهادهای ناظر به آن ورود کنند و لااقل برای مردمی که پول خود را در اختیار زیباکلام گذاشته‌اند در مورد نتیجه کار توضیحی بدهند. از سوی دیگر باید مشخص شود که آیا به طور شرعی و قانونی درست است که مردم پولی با هدف کمک به مردم زلزله زده در اختیار این استاد سلبریتی قرار دهند و وی به جای کمک به مردم بحران زده آنرا برای پروژه های دیگر نگهداری کند؟
پاسخ «لیلا لیاقت» همسر «علیرضا رجایی» از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب به زیباکلام
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.