بین الملل print
لغو تحریم تعاملات بانکی بغداد علیه اربیل
ساعت ۲۴
0 comment   28 visibility
دوشنبه 9 بهمن 1396 ساعت 16:01
چکیده مطلب
ساعت24-پارلمان عراق سه ماه بعد از تحریم «تعاملات بانکی» با کردستان عراق در اعتراض به برگزاری همه‌پرسی جدایی، امروز این تحریم را لغو کرد.
ساعت24-پارلمان عراق سه ماه بعد از تحریم «تعاملات بانکی» با کردستان عراق در اعتراض به برگزاری همه‌پرسی جدایی، امروز این تحریم را لغو کرد.
پارلمان عراق امروز دوشنبه تصمیم‌های قبلی خود در خصوص تعامل با بانک‌های کردستان را که در واکنش به همه‌پرسی جدایی اتخاذ شده بود، لغو کرد.
«نجیبه نجیب» یکی از نمایندگان کُرد پارلمان عراق به وبگاه خبری «باس‌نیوز» این کشور گفت که «پارلمان در سوم اکتبر گذشته، تعاملات مالی با کردستان را در واکنش به همه‌پرسی، متوقف کرده بود. امروز پارلمان رأی داد که دیگر نیازی به ادامه تدابیر سابق در این خصوص نیست.
همه‌پرسی جدایی کردستان عراق که بیست‌وپنجم سپتامبر گذشته با هدف جدایی کردستان از عراق برگزار شد، روابط اربیل با بغداد را به تیرگی کشاند تا جایی که دولت مرکزی در بغداد، همه پروازهای بین‌الملل از و به اربیل را متوقف و گذرگاه‌ها و مناطق مورد منازعه مثل شهر نفت‌خیز کرکوک را تحت کنترل گرفت.
گفت‌وگوهایی که تاکنون برای رفع اختلافات بغداد و اربیل انجام شده، سبب نزدیکی بیش از پیش دو طرف و کاهش اختلافات شده است.
سه ماه پیش بغداد در دستوری از جانب بانک مرکزی، هرگونه فروش دلار به چهار بانک اصلی کردستان را متوقف کرده و گفته بود که هیچ یک از حوالجات ارزی را منتقل نمی‌کند. بغداد از بانک‌های بین‌المللی و خارجی نیز خواسته بود که تعامل خود با کردستان را متوقف کنند.
نجیب با اشاره به تصمیم امروز پارلمان، گفت که دیگر نیازی به ادامه تدابیر گذشته در خصوص تعاملات بانکی با کردستان نیست و این گامی مثبت است.
انتهای پیام/ص
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.