فرهنگی print
پیام تسلیت استاندار قزوین به مناسبت درگذشت مادر شهیدان عبادی
ایرنا
0 comment   19 visibility
سه شنبه 10 بهمن 1396 ساعت 13:34
چکیده مطلب
قزوین-ایرنا-عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین به‌ مناسبت درگذشت مرحومه رقیه رضایی، مادر شهیدان محمدرضا و حسن عبادی پیام تسلیت صادر کرد.
به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری، متن پیام عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین بدین شرح است:
انالله و انا الیه راجعون
درگذشت یکی دیگر از اسوه های صبر و فداکاری، مرحومه حاجیه خانم رقیه رضایی، مادر شهیدان محمدرضا و حسین عبادی موجب تأثر و تألم فراوان شد.
در ادامه این پیام آمده است: این شیرزن با ایمان و پرتلاش که با تاسی به مکتب زینب کبری (س)، ادامه دهنده راه بازماندگان کربلای حسینی بود با تربیت شهیدانی سرافراز، شاهدی بر زنده و بالنده بودن این مکتب انسان‌ساز و اقتدار جمهوری اسلامی ایران شد.
در بخش پایان این پیام آمده است: این جانب مصیبت درگذشت این بانوی پرهیزکار را به مردم شریف استان قزوین به‌ویژه خانواده معزز و بازماندگان محترم ایشان تسلیت عرض نموده از درگاه ایزد منان،علو درجات آن فقیده سعیده را مسالت می‌نمایم.
شهید محمدرضا عبادی نوزدهم بهمن 1340 در شهر قزوین به دنیا آمد.
این شهید بزرگوار به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت و بیستم مهر 1361 با سمت بی‌سیم‌چی در یکند بوکان توسط گروه‌های ضدانقلاب بر اثر شکنجه و اصابت گلوله به شهادت رسید و مزار او در گلزار شهدای زادگاهش قرار دارد.
همچنین شهید حسین عبادی نیز سی‌ام مرداد 1349 در شهر قزوین به دنیا آمد.
این شهید بزرگوار از سوی بسیج در جبهه حضور یافت و چهارم دی 1365 در ام ‌الرصاص عراق بر اثر اصابت ترکش به سر شهید شد و مزار او در گلزار شهدای زادگاهش قرار دارد.
استان قزوین سه هزار شهید را تقدیم انقلاب و نظام جمهوری اسلامی کرده است.
6101*3013
خبرنگار:هادی درزی رامندی**انتشار دهنده: رضا اولادی
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.