فرهنگی print
98 کتابخانه عمومی در کشور میزبان طرح با هم بخوانیم می شوند
ایرنا
0 comment   11 visibility
سه شنبه 10 بهمن 1396 ساعت 14:18
چکیده مطلب
تهران - ایرنا- در آستانه دهه فجر انقلاب اسلامی و با هدف ترویج سبک زندگی اسلامی ـ ایرانی، طرح کتابخوانی «با هم بخوانیم» از 12 بهمن ماه در 98 کتابخانه‌ عمومی منتخب سراسر کشور آغاز می‌شود.
به گزارش ایرنا پایگاه اطلاع ‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور روز سه شنبه اعلام کرد ، طرح «با هم بخوانیم» بر اساس یک سیر مطالعاتی هدفمند و با محوریت 20 کتاب با موضوع سبک زندگی اسلامی ـ ایرانی برای گروه سنی 9 تا 12 سال، از روز پنجشنبه 12 بهمن به مدت 12 هفته برگزار می‌شود.
کتابداران حاضر در این طرح در طول برگزاری آن، اطلاعات اعضای گروه‌های 12نفری خود و سپس کتاب‌های انتخاب شده توسط این اعضا را در سامانه مخصوص این طرح وارد می کنند و سپس با تکمیل پرسشنامه‌های طراحی شده در آن، ازریابی خود از عملکرد اعضای گروه را به صورت هفتگی ثبت خواهند کرد.
بر این اساس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، پس از شناسایی شاخص‌های انتخاب کتابخانه‌های مجری طرح و انتخاب نهایی آنها بر اساس شاخص‌ها، اقدام به آماده سازی محتوای دوره آموزشی- توجیهی و برگزاری دوره به صورت متمرکز در تهران و خرید کتاب‌ها و اقلام چاپی و ابزارهای مورد نیاز برای اجرای طرح، کرده است.
همچنین راه‌اندازی سامانه ارسال گزارش و رصد و پشتیبانی لحظه‌ به لحظه طرح، ثبت‌ اطلاعات کتابداران مجری در سامانه و ثبت اطلاعات محل اجرای طرح و شرکت کنندگان و همچنین ارسال کتاب‌ها و اقلام چاپی و غیرچاپی مورد نیاز برای اجرای طرح، به کتابخانه‌های هدف نیز از دیگر اقدامات انجام شده در راستای اجرای طرح «باهم بخوانیم» است.
تدوین سیر مطالعاتی و انتخاب 20 کتاب جذاب و خواندنی، اولویت دادن به مناطق محروم و نیمه برخوردار برای اجرای طرح، طراحی سامانه پشتیبانی و گزارش‌گیری به منظور رصد لحظه به لحظه فرآیند اجرای طرح و پشتیبانی کامل از کتابداران مجری، تدوین فعالیت‌های متنوع در فرآیند مطالعه کتاب‌ها که خواندن کتاب ها را برای کودکان لذت‌بخش‌تر و میزان یادگیری را به بالاترین سطح کیفی ممکن می‌رساند از جمله ویژگی‌های برجسته این طرح است.
همچنین در انتخاب سیر مطالعاتی به 5 ساحت جهان‌بینی، اخلاق و هویت عالی انسانی، کارآمدی و توانمندی، علم و فکر، آگاهی و انقلابی‌گری توجه شده است.
گفتنی است طرح «با هم بخوانیم» برای اولین بار، پس از برگزاری یک دوره آموزشی 3 روزه‌ در شهریور ماه سال 1396 و آشنایی کتابداران با ملزومات این طرح، در بهمن ماه سال جاری در 98 کتابخانه عمومی مستقر در مناطق محروم کشور به اجرا در می آید که طی آن اعضای 9 تا 12 ساله این کتابخانه‌ها در گروه‌های 12 نفری، در جریان این سیر مطالعاتی هدفمند قرار گرفته و از آن بهره مند می شوند.
فراهنگ ** 1085** 1823 دریافت کننده : ناهید پورمند ** انتشار: طاهره نبی اللهی
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.