ورزشی print
چالهان اوعلو: با احترام به مونتلا، گتوزو باعث پیشرفت من شده است؛ فوتبال در ایتالیا تاکتیکی تر از آلمان است
طرفداری
0 comment   13 visibility
سه شنبه 10 بهمن 1396 ساعت 19:38
چکیده مطلب
بازیکن ترکیه ای میلان گفت از زمان حضور گتوزو روی نیمکت تیم، او به سطح همیشگی اش بازگشته است.
طرفداری - هاکان چالهان اوعلو در تابستان از بایرلورکوزن راهی میلان شد اما نتوانست جایگاه خودش را در ترکیب ابتدایی این تیم محکم کند. اخیرا با حضور جنارو گتوزو او بازی های بهتری به نمایش گذاشته است. وی در کنفرانس خبری پیش از بازی مقابل لاتزیو در کوپا ایتالیا گفت:
خیلی خوشحالم که از نظر بدنی به فرم خوب خود بازگشته ام. برایم سخت بود که پس از مصدومیت ریتم خود را پیدا کنم. خوشحالم زیرا یک مربی پیدا کرده ام که اعتماد زیادی به من می دهد. او با من خیلی حرف می زند و کمک می کند تا در بهترین شرایط باشم. من هنوز قدرت آن را نداشته ام تا کیفیت خود را نشان دهم اما حالا که رینو اینجاست، در حال بازگشت به سطح همیشگی ام هستم.
از زمان حضور گتوزو، من فضای لازم را پیدا کرده ام و سیستم تیم به بازی من می خورد. با جک بوناونتورا بسیار هماهنگ شده ام و ما از یکدیگر درک متقابلی در زمین داریم. هر مربی ایده های خودش را در بازی دارد و با احترام به مونتلا، من هرگز در سیستم 3-5-2 بازی نکرده بودم و برایم سخت بود. سبک بازی من اینگونه نیست. در آلمان در سیستم 4-2-3-1 بازی کردم و زمانی که مونتلا اینجا بود، همه چیز متفاوت شد. پست تخصصی من جایی است که در تیمِ گتوزو بازی می کنم. خوشحالم.
گتوزو همان انگیزه ای را که هنگام بازی کردنش داشت، به عنوان مربی به ما می دهد. او از ما صد در صد توانمان را در تمام بازی ها می خواهد. ما باید در تمام بازی ها بهترین عملکرد را داشته باشیم. زمانی که صحبت می کنیم، به من انگیزه می دهد و به بازی من علاقه نشان می دهد. او با من روراست بود و گفت مشکل من ذهنی است نه بدنی و فنی.
او باعث شد احساس آزادی و آرامش داشته باشم و از آن زمان بسیار بهتر بازی کردم. جدا از مشکلات بدنی که داشتم، مشکل دیگری برای وفق پیدا کردن با فوتبال ایتالیا ندارم. انتظارات از من بسیار زیاد بود اما به دلیل مصدومیت نتوانستم عملکرد خوبی داشته باشم اما به اهدافم رسیده ام و حتی بهتر از این خواهم شد. به عنوان تیم ما روز به روز پیشرفت می کنیم.
وی در مورد تفاوت ها بین سری آ و بوندس لیگا گفت:
در ایتالیا بازی ها بسیار تاکتیکی تر هستند و بر اساس تجربه پیش می روند. خیلی دشوار است. در ایتالیا حتی زمانی که حمله می کنید، باید مراقب دفاع باشید تا گل نخورید. در آلمان اینطور نبود. بهترین رقبا؟ بازیکنان قدرتمند زیادی در ایتالیا حضور دارند اما از نظر تیم، یوونتوس و ناپولی از سایرین جلوتر هستند.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.