سیاسی print
مراسم گرامیداشت سالروز ورود امام خمینی (ره) برگزار شد
ایسنا
0 comment   7 visibility
پنجشنبه 12 بهمن 1396 ساعت 12:44
چکیده مطلب
مراسم گرامیداشت سالروز ورود امام خمینی (ره) در محل جلوس در بهشت زهرای تهران با حضور جمعی از مسئولان کشوری و لشکری و مردم تهران برگزار شد.
به گزارش ایسنا، پیش از ظهر امروز مراسم گرامیداشت سالروز سخنرانی تاریخی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در جایگاه جلوس امام خمینی (ره) در بهشت زهرای تهران برگزار شد.
در این مراسم که با حضور جمعی از مسئولان کشوری و لشکری برگزار شد، نصرالله‌ لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به بیان سخنانی درباره اهمیت شناخت شخصیت واقعی امام خمینی (ره) پرداخت.
وی تصریح کرد: بیش از 75 درصد جمعیت کشور در سنین زیر 30 سال قرار دارند و در این زمینه اولین رسالت کسانی که انقلاب را دیدند، شناخت امام و شناساندن امام خمینی (ره) به جامعه است.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: امام خمینی (ره) همچنان ناشناخته هستند و استمرار روح انقلاب اسلامی به عنوان یادگار گران‌بهای ایشان از وظایف همه محسوب می‌شود.
لطفی با تاکید بر اینکه آنچه به نظام و جمهوری اسلامی عزت و افتخار می‌بخشد، روح انقلابی است که امام آن را پایه‌گذاری کرده، گفت: اقدامات ضد اسلامی و کاپیتولاسیون از عوامل شکل‌گیری انقلاب اسلامی بود و امام خمینی (ره) با اقدامات خود توانستند زمانی که اسلام در خطر بود آن را احیا کنند و اسلام واقعی را مورد نظر و تاکید قرار دهند.
وی در پایان با تاکید بر اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی میراث امام راحل است و ایشان حفظ آن را از اوجب واجبات اعلام کرده‌اند، گفت: امروز هنوز به آرمان نهایی جمهوری اسلامی که شکل‌گیری تمدن اسلامی است نائل نشده‌ایم و در ابتدای راه هستیم و باید در جهت شکل‌گیری این تمدن تلاش کنیم.
به گزارش ایسنا، در این مراسم پس از اجرای چند سرود انقلابی از سوی گروه‌های سرود دانش‌آموزی، جایگاه جلوس امام خمینی (ره) گلباران شد و تعدادی کبوتر نیز به عنوان نمادهای آزادی در این محل به پرواز در آمدند.
انتهای پیام
برچسب ها
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.