علمی print
رابطه بدون دخول، منی ریخت بارداری ممکنه؟
نی نی بان
0 comment   14 visibility
جمعه 13 بهمن 1396 ساعت 09:02
چکیده مطلب
دختری باکره هستم که روز 21 و22 از سیکلم نزدیکی داشتم که از جلو مایع روی شورتم ریخت فورا عوض کردم و شستم از پشت هم مایع رو باسنم ریخته بدون دخول آیا احتمال بارداری هست؟
سوال مخاطب نی‌نی‌بان:با سلام. دختری باکره هستم که روز 21 و22 از سیکلم نزدیکی داشتم که از جلو مایع روی شورتم ریخت فورا عوض کردم و شستم از پشت هم مایع رو باسنم ریخته بدون دخول آیا احتمال بارداری هست؟ خیلی نگرانم چکار کنم. هیچ علامت بارداری ندارم نه خستگی تهوع گرمای بدن سوزش پستان... میتونم از قرص سقط جنین استفاده کنم همین اول با وجود باکره بودنم؟ به چه شکل؟ ممنونم
پاسخ دکتر کتایون برجیس، جراح و متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
دوست عزیز تماس واژن با مایع منی و ترشحات مردانه باعث بارداری می شود. ما معمولا به خانم هایی که سیکل قاعدگی منظمی دارند و به موقع دچار عادت ماهانه می شوند توصیه می کنیم اگر می خواهند بدانند که باردار هستند یا نه بعد از اینکه زمان مقرر پریودشان گذشتو خونریزی اتفاق نیفتاد آزمایش بدهند. حالا این آزمایش می تواند آزمایش خون یا بارداری باشد.کلا ما انتظار داریم که بعد از به تاخیر افتادن پریود، تست بتا عدد حدود 100 را نشان بدهدو در این زمان معمولا با بی بی چک هم که چک کنند جواب مثبت است. اما در مورد خانم هایی که قاعدگی های منظمی ندارند ممکن است بعد از تاخیر در پریود آزمایش بدهند و نتیجه منفی باشد اما چند روز بعد که مجددا تست می دهند پاسخ مثبت است.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.