سیاسی print
توضیحات رئیس کمیته دائمی کنفرانس بین المللی احزاب آسیایی در پایان نشست تهران
تسنیم
0 comment   5 visibility
شنبه 14 بهمن 1396 ساعت 17:12
چکیده مطلب
خوزه ونشیا گفت: در نشست تهران راهکارهای خوبی ارائه شده است تا بتوانیم مشارکت و مسالمت صلح‌آمیز بین کشورهای عضو به‌وجود آوریم.
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، خوزه ونشیا رئیس کمیته دائمی کنفرانس بین‌المللی احزاب آسیایی عصر امروز(شنبه14بهمن) در نشست خبری پایانی بیست و نهمین نشست کمیته دائمی کنفرانس بین المللی احزاب آسیایی و دومین کنفرانس راه ابریشم اظهار داشت: خیلی خوشحالیم که کنفرانسی که سال 2000 با حضور بنده در شهر مانی فیلیپین تاسیس شد امروز در تهران هم نشست کمیته دائمی آن را داشتیم و میزبان کنفرانس جاده ابریشم بود.
ونشیا با اشاره به بیانیه پایانی این اجلاس، پیشنهاد کرد مکتب شیعه به رهبری ایران و اهل تسنن به رهبری عربستان برای رسیدن به فهم مشترک و استقرار صلح تلاش کنند و اقدام مشترک داشته باشند.
وی ادامه داد: آی‌کپ اولین بار با 15 حزب شروع به کار کرده است و اکنون 360 حزب عضوآ ن هستند. سعی کردیم که در این کنفرانس پیشنهادهای آزادی ارائه دهیم و با بیانات رهبری ایران و رییس جمهوری ایران برنامه‌های مختلف و راهکارهای خوبی ارائه شده است تا بتوانیم مشارکت و مسالمت صلح آمیز بین کشورهای عضو به وجود آوریم که در این زمینه ایران نقش مهمی را ایفا کرده است.
وی افزود: برای این که بتوانیم کار تاریخی خودمان در تهران را گسترش دهیم لازم است که بیانیه و توافق نامه‌ای که در تهران امضا کردیم و به آن رسیدیم را دوباره ارائه کنیم.
همچنین پارک ریو بیوگ دبیرکل کمیته دائمی کنفرانس بین الملی احزاب آسیایی در نشستی خبری اظهار داشت: بیانیه اجلاس تهران درباره اختتامیه و آنچه که در آینده می خواهیم به آن برسیم در 5 مورد بوده که مورد توجه قرار گرفته است.
وی افزود: در این نشست بیش از 300 نفر از احزاب مختلف شرکت کرده و نظرات خود را ارائه کردند که نظرات آن‌ها در بیانیه تهران دیده شده است.
بیوگ ادامه داد: یکی از مهمترین بندهای این بیانیه احیای راه ابریشم است و با همکاری کشورهای مختلف می‌توانیم مکانیزیم های مختلف را به وجود آوردیم و همبستگی سیاسی ایجاد کنیم تا در آینده بتوانیم به این موضوع برسیم.
وی خاطرنشان کرد: احزاب مختلف نظرات خود در زمینه‌های مختلفی حتی مذهبی ارایه کردند و ایران در این زمینه راهبردهای مهمی را همچنین درباره احیای راه ابریشم ارایه کرده است.
دبیرکل کمیته دائمی کنفرانس بین المللی احزاب آسیای، تصریح کرد: در این زمینه بحث‌های مختلف سیاسی و اجتماعی و کشاروزی بسیار مهم است و همه نظرات خود را ارائه کرده‌اند.
انتهای پیام/
انتهای پیام/
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.