سیاسی print
ملکشاهی: معرفی قضات متخلف باعث افزایش اعتماد عمومی به دستگاه قضایی می شود
نامه نیوز
0 comment   6 visibility
یکشنبه 15 بهمن 1396 ساعت 07:44
چکیده مطلب
رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تصمیم اخیر رئیس قوه قضائیه مبنی بر معرفی قضات متخلف را به جا و خوب ارزیابی کرد و گفت که این تصمیم منجر به افزایش اعتماد عمومی به دستگاه قضایی خواهد شد.
اللهیار ملکشاهی با اشاره به اظهارات اخیر رئیس قوه قضائیه مبنی بر معرفی قضات متخلف به مردم گفت: بنده این صحبت‌ها را با دقت گوش کردم و صد درصد با این کار مخالفم، چون فضاسازی در جامعه به وجود آمده است که تخلفات در دستگاه‌ها زیاد است. البته در هر دستگاهی تعدادی مرتکب تخلف و جرم می شوند که این شامل قوه قضائیه نیز می شود.
به گزارش نامه نیوز، وی افزود: قطعا اگر مردم ببینند که تشکیلات متولی برخورد با جرایم و تخلفات یعنی قوه قضائیه با متخلفان داخلی خود به خصوص قضات برخورد می کند، قانع می شوند که برخوردها در قوه قضائیه وجود دارد.
رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در عین حال تاکید کرد: البته بنده اطلاع دارم که دستگاه قضایی شدیدترین برخوردها را با متخلفان دستگاه قضایی حتی سختگیرانه‌تر از افراد عادی انجام می دهد و برایش فرق نمی کند که آن متخلف کارمند و یا قاضی باشد.
وی افزود: بر همین اساس آیت‌الله آملی لاریجانی گفتند که تصاویر متخلفان و مرتکبان جرایم به صورت عادی نشان داده نمی شود اما ما تصاویر قضات متخلف را نشان می دهیم تا به اطلاع افکار عمومی برسد.
ملکشاهی در پایان گفت: این تصمیم آیت‌الله آملی لاریجانی برای افزایش اعتماد عمومی به دستگاه قضایی است البته می خواهد به نوعی این موضوع را به همه نشان دهد که میزان جرایم داخلی دستگاه قضایی زیاد نیست و اگر موردی هم وجود داشته باشد، معرفی می شود.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.