سیاسی print
روایت سفر رئیس موزه بریتانیا به ایران از زبان بعیدی نژاد
ایسنا
0 comment   14 visibility
یکشنبه 15 بهمن 1396 ساعت 09:21
چکیده مطلب
سفیر کشورمان در لندن با اشاره به سفر رئیس موزه بریتانیا به ایران از رایزنی درخصوص همکاری بین موزه ایران و موزه بریتانیا خبر داد.
به گزارش ایسنا، حمید بعیدی‌نژاد در صفحه اینستاگرام خود در این رابطه نوشت:
بعد از بازگشت رئیس موزه  بریتانیا از سفر خود به ایران، برای پیگیری برخی اقدامات مشترک به ملاقات وی در دفترش در موزه بریتانیا در لندن رفتم. ایشان از بازدید از خود ایران که برای اولین بار صورت می گرفت بسیار راضی و خوشحال بود و بسیار تحت تاثیر شکوه و عمق تمدن ایران قرار گرفته بود.
وی اهمیت ویژه تمدن ایران را در تاثیر پذیری حوزه تمدنی خاورمیانه و آسیای صغیر از یک طرف و هند و حتی چین از سوی تمدن ایران می‌دانست. پاسارگاد و مجموعه تخت جمشید را یکی از نادرترین میراث‌های تمدنی بشر می‌دانست. در خصوص برنامه‌های آینده همکاری بین موزه ایران و موزه بریتانیا صحبت شد و قرار شد موارد این همکاری‌ها در قالب همکاری‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تعریف شوند.
بعد از ملاقات فرصت مناسبی پیش آمد که از بخش ایران در موزه بریتانیا که که از جمله نگهدارنده منشور کورش می‌باشد بازدید  نماییم.
منشور کورش که در جریان فتح بابل توسط کورش در همان شهر بنا نهاده شد، متعلق به بیش از پانصد سال قبل از میلاد مسیح بوده و بازگرداندن صلح و ثبات به سرزمین بابل توسط کورش را روایت می کند. منشور کورش سمبل صلح دوستی و اعتقاد ایرانیان به روابط مسالمت‌آمیز با دیگر ملتها و همچنین نوع دوستی و فداکاری آنها در راه کمک به دیگر ملتها است. روایت آزاد ساختن بابل از یوغ سلطه دیگران و اعطای آزادی به مردم برای عمل به اعتقادات دینی خود توسط کورش، در کتاب مقدس نیز به صراحت مورد تکریم قرار گفت.
انتهای پیام
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.