بین الملل print
نوری مالکی خواستار برچیدن سهمیه بندی سیاسی و حفظ سلاح حشد شعبی شد
ایسنا
0 comment   5 visibility
یکشنبه 15 بهمن 1396 ساعت 09:43
چکیده مطلب
معاون رئیس جمهوری عراق از ملت این کشور خواست تا به درخواست‌ها در زمینه تحریم انتخابات گوش فرا ندهند.
به گزارش ایسنا، به نقل از سومریه نیوز، نوری مالکی، معاون رئیس جمهوری عراق اعلام کرد: از سوی برخی که ادعای زیرکی دارند توطئه‌ای در زمینه درخواست تحریم انتخابات و مشارکت نکردن در انتخابات مطرح است، از این رو از عراقی‌ها می‌خواهم تا نسبت به این سخنان بی‌توجه باشند و به آن‌ها گوش فرا ندهند.
وی در ادامه افزود: ما به خاطر حفظ پیروزی‌ای که علیه داعش محقق ساختیم، به توافق سیاسی نیاز داریم.
معاون رئیس جمهوری عراق بر ضرورت وجود اکثریت سیاسی برای اینکه کشورش بتواند دولتی قوی بسازد، تاکید کرد و افزود: با اکثریت سیاسی می‌توان دولتی قوی ساخت.
نوری مالکی همچنین تصریح کرد: کسانی که می‌خواهند با فساد  مبارزه کنند باید با سهمیه‌بندی (ریشه‌های فساد) مبارزه کنند و آن‌ها را از بین ببرند، زیرا مانع  خدمت‌رسانی می‌شود.
معاون رئیس‌جمهوری عراق روز جمعه گفته بود، مداخله‌های خارجی و آشوب‌های تقسیم و همه‌پرسی اساس همه اینها سهمیه بندی سیاسی و سیستم تقسیم پست‌ها و قدرت‌هاست.
وی تلاش برای تغییر نظام سیاسی کنونی و تشکیل دولتی با اکثریت پارلمانی را خواستار شد و تاکید کرد، نامزدی‌اش برای نخست وزیری به ایجاد فراکسیونی‌ بزرگتر که در جلسه اول پارلمان به وجود خواهد آمد، بستگی دارد.
مالکی اظهار داشت: ما در مرحله سخت تاریخ عراق به سر می‌بریم که همان مرحله داعش است و سیاستمداران و مقاماتی با ما در دولت هستند و طرح‌های عدیده‌ای برای ساقط کردن نظام عراق وجود دارد.
وی تصریح کرد، حشد شعبی قدرتی است که ارتش، پلیس و گروه‌های دفاعی را برای دفاع از کشور تقویت کرد. روزهای حضور داعش روزهای سختی بودند و این درس بزرگی است. ما به مردم اطمینان داریم هیچ کس نمی‌تواند خاک عراق را بار دیگر هدف قرار دهد. تا زمانی که حشد شعبی است کشور در امن و امان به سر می‌برد.
مالکی خواستار حفظ سلاح حشد شعبی شد و گفت: ما باید پیروزی را حفظ کنیم و این با باقی ماندن سلاح در دست مجاهدان و باقی ماندن عشایر در میدان ممکن است.
انتهای پیام
برچسب ها
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.