اجتماعی print
زلزله ۱۴۰۰ کارگر را در کرمانشاه بیکار کرد
برترین ها
0 comment   4 visibility
یکشنبه 15 بهمن 1396 ساعت 10:57
چکیده مطلب
معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: در زلزله اخیر 1400 کارگر در مناطق زلزله زده بیکار شدند که برای اکثر آنها بیمه بیکاری برقرار شده است.
خبرگزاری ایسنا: معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: در زلزله اخیر 1400 کارگر در مناطق زلزله زده بیکار شدند که برای اکثر آنها بیمه بیکاری برقرار شده است.
طیب فشی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در زمین لرزه اخیر 98 کارگاه تحت پوشش قانون کار در استان از 10 تا 100 درصد تخریب شد و حدود 1400 کارگر این واحدها بیکار شدند.
وی ادامه داد: این آمار فقط مربوط به واحدهایی است که مشمول قانون کار بوده و واحدهای صنفی و... را شامل نمی‌شود.
معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه تعداد افراد متقاضی برای دریافت بیمه بیکاری تا پایان دی ماه را نیز 1131 نفر اعلام کرد و یادآور شد: برای 946 نفر نیز تاکنون بیمه بیکاری برقرار شده است.
فشی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در این زلزله موردی از فوت کارگران در کارگاه‌های صنعتی نداشتیم.
وی با بیان اینکه در نخستین روزهای پس از زلزله ارائه خدمات به کارگران با برپایی چادرها آغاز شد، تاکید کرد: کمک‌هایی که در حوزه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی از سراسر کشور برای کمک به زلزله زدگان جمع آوری شد حدود 170 میلیارد ریال بود و برخی از استان‌های دیگر نیز خودشان کمک‌ها را به مناطق زلزله زده بردند.
معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه از پیگیری برای احداث درمانگاه تامین اجتماعی در سرپل ذهاب هم خبر داد که قرار است زمین آن تعیین تکلیف و سپس کار ساخت درمانگاه آغاز شود.
برچسب ها
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.