سیاسی print
اردوغان: به خاک کشور دیگر چشم ندوخته ایم
برترین ها
0 comment   5 visibility
یکشنبه 15 بهمن 1396 ساعت 11:21
چکیده مطلب
'رجب طیب اردوغان' رئیس‌ جمهوری ترکیه در تماس تلفنی با 'امانوئل مکرون' همتای فرانسوی خود، با بیان اینکه 'به خاک کشوری دیگر چشم ندوخته ام'، افزود: هدف ما در شمال سوریه مبارزه با تروریست ها است.
خبرگزاری ایرنا نوشت: 'رجب طیب اردوغان' رئیس‌ جمهوری ترکیه در تماس تلفنی با 'امانوئل مکرون' همتای فرانسوی خود، با بیان اینکه 'به خاک کشوری دیگر چشم ندوخته ام'، افزود: هدف ما در شمال سوریه مبارزه با تروریست ها است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، رئیس جمهوری ترکیه دیروز (شنبه) در تماس تلفنی با امانوئل مکرون همتای فرانسوی خود، به او اطمینان داد که عملیات ترکیه در سوریه تنها عوامل تروریستی را هدف قرار می‌دهد و آنکارا چشم طمع به خاک کشور دیگری ندارد.
وی مدعی شد که این عملیات با هدف پاکسازی منطقه 'عفرین' در شمال سوریه از وجود عوامل تروریستی است.
بر اساس بیانیه 'کاخ الیزه' دو طرف در این گفت و گو درباره 'کار روی یک نقشه راه دیپلماتیک در سوریه' در هفته های آینده توافق کردند.
ارتش ترکیه 20 ژانویه (30 دی ماه) عملیات موسوم به 'شاخه زیتون' را علیه 'کردهای مدافع خلق' که کنترل شهر عفرین در استان 'حلب' سوریه را در دست دارند، آغاز کرد. ترکیه این گروه را شاخه سوری حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) می‌داند که از سوی ترکیه و متحدانشان در فهرست تروریستی قرار گرفته است.
دولت ترکیه هدف از این عملیات را نابودی گروه های تروریستی همچون پ.ک.ک و 'داعش' در منطقه عفرین در شمال غرب سوریه و نجات مردم این مناطق از ظلم و فشار تروریست‌ها اعلام کرده است.
دولت آنکارا این عملیات را با استناد به 'حق دفاع مشروع بین المللی' و قطعنامه‌های مبارزه با تروریسم شورای امنیت، مشروع می داند.
مقام های آنکارا اعلام کرده اند که خواهان حفظ تمامیت ارضی سوریه هستند و نیروهای نظامی این کشور، پس از سرکوب تروریست ها، منطقه را ترک خواهند کرد.
برچسب ها
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.